Możliwości zaserwowania owocowego deseru przyrządzonego na podstawie egzotycznego owocu – kumkwat

Kategorie Zdrowa dieta
Koktajle witaminowe cieszą się znacznym uznaniem nie jedynie wśród pań, które dbają o linię i pragną jak najdłużej zachować wyjątkowy i promienny wygląd. Mężczyźni coraz częściej sięgają po witaminowe bomby, jakie zachowają ich witalność do późnej starości. Tak więc kumkwat, bogaty w witaminę C oraz prowitaminę A, stanowi często bazę owocowych koktajli. Znakomity smak kumkwatu znajduje coraz większą liczbę fanów także wśród naszych rodaków. Warto łączyć w sobie najbardziej niezbędne składniki odżywcze na co dzień.

Formy podania kumkwatu jako ciekawego deseru dla bliskich

kumquat

Autor: John Athayde
Źródło: http://www.flickr.com

Profesjonalni entuzjaści gotowania oraz robienia różnorodnych pod względem zawartych witamin koktajli i deserów polecają nierzadko również jak najlepsze sposoby ich podawania. Wyjątkowe potrawy robione na bazie owocu egzotycznego, takiego jak kumkwat, szerzone są na coraz większą skalę. Nasza kuchnia nie musi być nudna, o co troszczą się producenci. Owoc określany także nierzadko mianem chińskiej pomarańczy doczekał się niemałego grona zwolenników też w naszym kraju. Więcej tutaj: koktajle owocowe.

Możliwości podania kumkwatu gościom

Owoc taki jak kumkwat nie jest w obecnej chwili wyjątkowo znany w Polsce. Uprawiany jest tak w Chinach, jak i w Ameryce. Najczęściej spotykany gatunek występuje też w Grecji i na Dalekim Wschodzie. Od jakiegoś czasu pojawia się też u nas. Trafiając do większej grupy docelowej, marka stara się wciąż wprowadzać na krajowy rynek pełne egzotyki innowacje, wśród których aktualnie prym wiedzie właśnie chińska pomarańcza.

kumquat

Autor: Andrea Pokrzywinski
Źródło: http://www.flickr.com

Sok z kumkwatu bombą witaminową

Popularny w Chinach już od XII wieku kumkwat pojawił się na naszym kontynencie dopiero w wieku XIX, za sprawą Roberta Fortune’a. Przywiózł on wtedy ze swej wyprawy na Daleki Wschód ten wyjątkowy rodzaj owocu.

Stworzyliśmy dla Ciebie istotny artykuł (www.hurt.domwina.pl/Oferta-dla-sklepow-cabout-pol-47.html) – tam wyszukasz wiele ciekawych artykułów oraz treści. Nie ociągaj się tylko klikaj!

Do dzisiaj znanych jest wiele opcji łączenia kumkwatu z innymi owocami, również naszymi rodzimymi, w różnego typu mieszanki oraz koktajle. Więcej wskazówek o gotowaniu: Drzewko kumkwatu cechuje się i równocześnie odróżnia od pomarańczy lekko mniejszymi owocami, lecz smakuje podobnie.