Najbardziej sprawdzone opinie są najistotniejsze. Są bardziej cenne niż tysiące niezweryfikowanych opinii. Szczególnie dotyczy to nowych zjawisk

Kategorie Na świecie
Chociaż żyjemy w czasach rozkwitu technologii, to w rzeczywistości brak nam trochę realnych informacji na wiele tematów. Jednym z nich jest bez wątpienia kwestia korzystania z różnorodnego rodzaju nowoczesnych urządzeń.

ekran led

Autor: The United States Army Band
Źródło: http://www.flickr.com
Zewsząd słyszy się entuzjastyczne głosy na temat dobroczynnego wpływu najnowszej technologii, z drugiej natomiast wręcz przeciwnie. Zamiast takich głosów częściej podnosi się alarmistyczne sygnały, jakby coś nam miało zagrozić. Trzeba wyważyć te opinie i znaleźć złoty środek, czyli zamiast opowiadać się po jednej ze stron, warto korzystać ze sprawdzonych opinii. Z pewnością tego typu opinie jesteśmy w stanie znaleźć w tematyce led. Poniżej jedna właśnie z takich opinii. Technologia led jest najbardziej efektywnym jeśli chodzi o koszty źródłem oświetlenia. Co najbardziej znaczące, tak naprawdę oznacza to mniejsze rachunki za prąd nawet o kilkadziesiąt procent.

lampki ledowe

Autor: sundyme
Źródło: http://www.flickr.com

W tym samym czasie ważna jest także estetyka. A prawdą jest, że każdy z nas chce, żeby otaczać się estetycznymi rzeczami. Oświetlenie led oferuje wyjątkowe, zapierające dech w piersiach wręcz szanse wystroju. Oświetlenie led zapewnia szeroki zakres barw, co sprawia, że możemy zdobyć odwzorowanie prawdziwego oświetlenia słonecznego. Odmiennie od świetlówek energooszczędnych żarówki ledowe nie posiadają rtęci ani innych substancji stanowiących zagrożenie dla środowiska. Są również całkiem biodegradowalne. No i wspierają nasze bezpieczeństwo. Produkty stosujące technologię led, czy to lampy czy ekrany led (np.: tutaj zobaczysz więcej), są zdecydowanie bardziej wytrzymałe na wstrząsy i wibracje, jakie w tradycyjnej technologii mogą przyczynić się do przerwania włókien żarowych lub pękanie obudowy żarówek.

Ponadto, dzięki wspaniałym cechą żarówki led nie nagrzewają się. Zastosowanie więc led zmniejsza ryzyko pożaru. Równocześnie, oświetlenie led oświetla pomieszczenie pełną mocą tuż po włączeniu. To z jednej strony istotne jeżeli chodzi o komfort użytkowania, z drugiej z kolei to potrzebne z perspektywy oszczędzania energii – żarówki led nie potrzebują dodatkowej energii na rozgrzanie. Z pewnością zauważalną cechą jest żywotność. Znacznie znaczniejsza niż w przypadku zwyczajnych żarówek żarowych. Komplet żarówek led potrafi świecić tak samo mocno do 50 000h, nie mając żadnych strat na swojej efektywności. Takie diody są także przyjazne dla środowiska. Przykładowe wykorzystanie żarówek ledowych można oglądnąć tutaj: ekran led jarosław słowackiego.