Wersje dziecięcych wózków, czyli co mieć na uwadze podczas wybierania wózka dla swojego malucha.

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Jedną z istotniejszych decyzji, którą będą musieć podjąć świeżo upieczeni rodzice jest zakup odpowiedniego wózka. Na rynku jest ich spory wybór, samych rodzajów takich wózków jest kilka, a w każdej z grup swoje modele oferuje kilkudziesięciu producentów. Ponieważ zakup wózka to jeden z bardziej poważnych wydatków w domowym budżecie, to należy dobrze zastanowić się nad potrzebami i kupić taki model, który będzie najlepszy dla malucha, ale równocześnie praktyczny dla opiekunów.

wózek

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Ponieważ dziecko bardzo szybko rośnie, to na różnych etapach potrzebować będzie różnego wózka.

Miej na uwadze to, że istotna oferta musi być przedstawiona w poważny sposób. Przeglądnij kilka kolejnych wpisów i kup ten artykuł, który Ci odpowiada.

W pierwszych miesiącach wożone jest jedynie w pozycji leżącej, za to później już na siedząco, więc w rzeczywistości potrzebne będą dwie wersje wózków. Niektórzy kupują oba niezależnie, na początkowe miesiące wygodne, głębsze gondole, a w dalszej kolejności lekkie wózki spacerowe. Niedogodnością takiego rozwiązania będzie konieczność podwójnego zakupu, ale za to można wybrać wózki dostosowane do potrzeb – wózki dla dzieci.

Drugim rozwiązaniem są wózki dziecięce wielofunkcyjne, które łączą w sobie funkcję gondoli i wózka spacerowego, są one coraz chętniej wybierane przez młodych rodziców – wózki dziecięce wielofunkcyjne. Podczas zakupu wózka Graco poza względami praktycznymi trzeba przypilnować kilka ważnych rzeczy.

wózek

Autor: X-Lander
Źródło: X-Lander

Najważniejszą sprawą musi być bezpieczeństwo – tu nie można pójść na żadne kompromisy, bo przecież od tego będzie zależeć zdrowie a niekiedy nawet i życie malucha. Wózek musi mieć oczywiście odpowiednie atesty, ale równie istotne jest sprawdzenie, jak zapina się w nim pasy i czy dziecko nie da rady łatwo z niego wypaść.

Dla dorosłych duże znaczenie będzie miała też praktyczność – przecież trzeba będzie ten wózek przez kilka lat pchać. Koła wózka raczej powinny być duże, najlepiej pompowane, bo wtedy znacznie lepiej się nim jeździ, zwłaszcza na polskich zdemolowanych chodnikach będzie to miało ogromne znaczenie. Przydatne są również regulowane rączki, dzięki temu w wózkach Chicco można dopasować ich wysokość do swojego wzrostu. Spacerowe wózki przeważnie mają łatwy sposób składania, warto również zobaczyć czy po złożeniu wejdzie do bagażnika.