Jak można przygotować się do zakupu nowego wozu?

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Nabycie nowego pojazdu nie jest sprawą bagatelną, należy się zatem do tego kroku odpowiednio przygotować. Nim wybierzemy się do salonu lub komisu z używanymi samochodami należy pewne istotne sprawy z tym związane należycie przemyśleć. Pierwszym pytaniem na jakie trzeba sobie odpowiedzieć będzie to, w jakim zakresie cenowym ma się mieścić nasz nowy sprawunek.

samochód

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Zakupując fabrycznie nowy pojazd z pewnością oszczędzimy na jego reperacjach, jednak nie zawsze nam się to opłaci. Wartość nowo nabytego auta w przeciągu pierwszych dwu lat jego użytkowania może spaść nawet o 50-60 procent, poza tym wszelkie naprawy przeprowadzać trzeba w autoryzowanych warsztatach, nie licząc już kosztów związanych z polisą. Stąd czasem bardziej opłaci się zakup pojazdu dwu, trzy – letniego, który będzie jeszcze sprawny, natomiast koszta jego nabycia a także utrzymywania będą o wiele mniejsze.

Bezcenną pomocą przy podejmowaniu tak ważnego wyboru może nam dzisiaj służyć – tak jak i w wielu innych tematach – sieć internetowa. Należy tylko wyszukać za pomocą przeglądarki internetowej odpowiedni portal motoryzacyjny, i zaraz można korzystać ze zgromadzonych tam – nierzadko przez prawdziwych miłośników motoryzacji – sporej dawki wiedzy, jak też masy profesjonalnych porad dotyczących kupna, zbycia czy reperacji samochodów. Możemy również sprawdzić opinie a także oceny kierowców, posłużyć się wyszukiwarką

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

salonów a nawet porównać oferty bankowych kredytów na kupno auta.

Dziś prawie każdy portal motoryzacyjny redaguje tak zwany test samochodów używanych, który bardzo może uprościć nam podjęcie słusznej decyzji (jeżeli zdecydujemy się nabyć pojazd używany). Dzięki takim testom poznamy tak silne jak również słabe strony upatrzonego modelu, dowiemy się jak zachowuje się on w ruchu miejskim i podejmiemy decyzję której po pewnym okresie nie będziemy żałować.

Najlepiej przeczytać testy oraz opinię w paru podobnych portalach, tak by ostatecznie nabyć wóz nie tylko mało awaryjny, ekonomiczny, ale również bezpieczny dla jeżdżących nim osób, oraz taki, które po paru latach bez problemu będzie można odsprzedać (ewentualnie zamienić na nowszy model) bez istotnej straty finansowej.