Jak się rozwinął rynek firm kurierskich na terenie naszego kraju w ciągu ostatniej dekady

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy obsługą listów i paczek zajmowała się wyłącznie poczta, różnie bywało ze sprawnością i terminowością dostarczeń. Lecz pojawienie się firm kurierskich znacznie polepszyło działanie tej branży, bo zwyczajnie odstawanie od konkurencji powodowało wypadnięcie z rynku.

Dzisiaj w naszym kraju działa kilka większych, często międzynarodowych firm, wiele mniejszych, pracujących na rynkach lokalnych, oraz znana wszystkim poczta, która straciła jednak bardzo dużą część klientów.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj zarządzanie mieszkaniami na wynajem wrocław inne tego typu materiały – one też są wartościowe.

W ostatnim czasie bardzo pozmieniały się także ceny.

kurier

Autor: Jason Lawrence
Źródło: http://www.flickr.com

Poczta sukcesywnie podnosiła opłaty za listy i paczki, a kurierzy zdecydowali się podążyć w drugą stronę, zwłaszcza dla odbiorców indywidualnych. Jeszcze niedawno wysłanie przesyłki mogło kosztować nawet czterdzieści złotych, więc nie ma się co dziwić, że mało kto się na to decydował. Dzisiaj większość firm z branży oferuje tanie przesyłki kurierskie krajowe, których cena wynosi około piętnastu złotych, dzięki czemu kurierzy zaczęli odbierać coraz większą ilość klientów tradycyjnej poczcie.

Rynek przesyłek kurierskich i listów rośnie w szybkim tempie, a główną przyczyną tego jest coraz większa popularność internetowych sklepów Klienci z różnych powodów polubili kupowanie przez internet, a każdy tego typu zakup będzie się wiązał z tym, że należy zamówione produkty przesłać do klienta. Już w chwili obecnej rynek handlu sieciowego jest warty wiele miliardów, a specjaliści szacują, że będzie on rósł w tempie dwucyfrowym.

Jeżeli szczegółowo chcesz zgłębić dane na omawiany wątek, to koniecznie zajrzyj na proponowany odnośnik (http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-sciezki-i-podjazdy). Tam znajdują się ciekawe wiadomości, które zapamiętasz na długo.

Rzecz jasna przekłada się to na kondycję kurierskich firm, które obsługują zdecydowaną większość tego typu przesyłek, a oprócz tego na poprawę jakości usług. Wymagania konsumentów co do obsługi paczek także bardzo się zwiększyły w ostatnim czasie, i większość firm kurierskich próbuje nadążyć za nimi (więcej na stronie). Obecnie normalną sprawą jest możliwość śledzenia przesyłek za pomocą strony internetowej, a także elastyczne zarządzanie miejscami dostaw.

Dzięki tego typu nowościom, a także coraz niższym opłatom kurierskie usługi będą się rozwijać w jeszcze większym tempie, niż rynek e-commerce.