Jak można scharakteryzować styl skandynawski? Jego cechy charakterystyczne oraz zalety.

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Wiele domów urządzane są według jakiegoś określonego stylu architektonicznego. W ostatnim czasie najbardziej popularny jest styl skandynawski. Warto jednak na wstępnie powiedzieć, iż na świecie styl skandynawski został popularny już na początku ubiegłego wieku. Prowodyrem tego stylu stał się szwedzki malarz Carl Larsson. Nie da się ukryć styl skandynawski co roku zdobywa nowych wielbicieli w wielu krajach.

wnętrze białe

Źródło: flickr.com

Dlaczego styl skandynawski jest tak lubiany? Podstawową sprawą jest to, jak wygląda się on w pomieszczeniach. Da się go opisać jako niezwykle uniwersalny styl – Morgan Interior Design -, co jest wielką zaletą szczególnie dla projektantów mających styczność zarówno wnętrza typowo miejsce, jak i położone na uboczu.

Opisać styl skandynawski da się jako jasny, regularny, a także minimalistyczny. I w takim klimacie są właśnie urządzanie pomieszczenia, jeśli mieszkańcy chcą w stylu skandynawskim zamieszkać. Najsilniej akcentuje się na wygodę oraz funkcjonalność. Kolorem dominującym jest biel, który niezaprzeczalnie łączony jest ze style skandynawskim i obecny jest we wszystkich pomieszczeniach zaprojektowanych w tym stylu. Dzięki temu każde wnętrze zostaje wzrokowo zwiększone i wypełnione jasnością. Ma to znaczenie w szczególności w ciasnych pomieszczeniach. Następną cechą charakterystyczną tego stylu jest pozbawienie wnętrza wszelakich elementów dekoracyjnych na oknach, przykładowo zasłonek (więcejna ten temat: www.alena-firany.pl/). Przydatne informacje: armatura

wnętrze

Źródło: flickr.com

Podstawowym atrybutem stylu skandynawskiego jest odpodobnienie do naturalności i do funkcjonowania z nią w zgodzie, harmonii i bliskości. Da się to zobaczyć w szczególności podczas oglądania materiałów, jakie stosowane są do urządzania wnętrz. To w szczególności takie materiały jak przykładowo len, juta oraz całkiem sporo innych materiałów. I właśnie te szczegóły wystroju przyczyniają się do rozjaśnienia surowych skandynawskich wnętrz, są przytulne oraz naturalne. Warto także wspomnieć o tym, że styl skandynawski wykorzystuje zużyte meble i akcesoria. Te dodatki, których zazwyczaj się nawet nie restauruje, dają niesamowite wyniki. Jeżeli chodzi o ozdoby to w stylu skandynawskim to najistotniejsze są wyjątkowe dodatki, takie jak przykładowo świeczniki, lampiony oraz wiele innych, ciekawych, aczkolwiek klasycznych elementów.
Sprawdź też :