Jakość polskich marek w zestawieniu z markami zagranicznymi

Kategorie Na świecie
Większość osób wie o tym, że powstanie wysokiej jakości marki połączone jest z długim czekaniem i sporym nakładem sił. Nie tak prosto jest bowiem wprowadzić i spopularyzować taką markę, która będzie rozpoznawalna na terenie kraju, a także poza granicami.

Cienie do powiek

Autor: Zejneb Abdul Rahman
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie na terenie Polski od wielu lat panuje moda na marki z zagranicy, zwykle takie rozpoznawalne na świecie. Takie towary nadal sporej liczbie ludzi kojarzą się z luksusem, ponadto są to już produkty wypróbowane, o określonej jakości. Oczywiście koszty takich produktów nierzadko są większe wyłącznie z uwagi na markę, co nie przekłada się na jakość ma przełożenia w jakości. Jednak większość osób sądzi, że wyroby najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie warto wybierać, gdyż poleca je bardzo wiele osób. Z drugiej strony jednak ostatnio zaczynają wybijać się także marki polskie, których jakość często nie odbiega od tych zagranicznych. Marki takie jak Adidas czy Nike nadal są na terenie Polski najpopularniejsze w swojej branży, jednak w innych powstają powoli konkurenci.

Branża kosmetyków

Męskie buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami bywa tak, że stosuje się środki danej firmy nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że jest polska. Na skalę światową w tej branży rzecz jasna jest wielka konkurencja, na terenie Polski także z kosmetyków do makijażu zazwyczaj nabywane są te z zagranicy. Jednak firmy takie jak Ziaja przez lata zdobyły sobie wielkie uznanie nabywców kremów i pozostałych tego typu środków. Akurat firma ta produkuje kosmetyki delikatne dla skóry. Odbiorcy cenią sobie również wielkie, wydajne opakowania. O wspomnianych markach można poczytać tu: marka ziaja.

Buty dobrej jakości
Narodziny marek z Polski można zauważyć na przykładzie branży Związanej z obuwiem. Istnieje bowiem coraz większe zapotrzebowanie na buty skórzane. Na terenie Polski taką marką jest chociażby Wojas. Buty tej firmy bardzo chwali sobie wielu Polaków,szczególnie mężczyzn, dla których marka ta oferuje komfortowe buty ze skóry na każdą okazję. Jest to obuwie raczej drogie, jednak bez wątpienia wytrzymałe, można je wykorzystywać przez długie lata. Inną tego rodzaju polską firmą jest Badura, marka również kojarząca się z butami wysokiej jakości. Produkty obu wspomnianych marek często znaleźć można w centrach handlowych. Przed kupnem markowych rzeczy warto jest przeczytać opinie o nich, na przykład w tym miejscu: ceneo.