Jak oświetlić sklep, by klienci pragnęli u Ciebie robić zakupy? Pamiętaj, liczy się tu każdy szczegół

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Najlepsze oświetlenie jest ważne w każdym miejscu. Czy to w domu, gdzie jesteśmy u siebie i chcemy jak najbardziej korzystnie zagospodarować wszystko, łącznie z oświetleniem. Czy to w innych miejscach, jak sklep, w którym oświetlenie ma niebagatelne znaczenie, więc powinniśmy dokładnie przemyśleć tę sprawę.

Sklep z oświetleniem

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
To jest nieuniknione, jeśli pragniemy, aby wszystko prezentowało się jak najlepiej. Pamiętajmy o tym. W tym artykule skupmy się na kilku kwestiach oświetlenie sklepu, sprawdzimy jak oświetlenie Led do sklepu pasuje, co jest istotne i na co warto uważać.

Najważniejsze, aby pamiętać o odpowiednim wyeksponowaniu okna wystawowego. To faktycznie najbardziej istotna część sklepu, to dzięki niej mamy sposobność, by zwrócić uwagę klienta. Metoda dzięki której prezentujemy nasza ofertę na wystawie świadczy o tym, co jesteśmy w stanie odnaleźć w środku. Właściwe oświetlenie (zobacz kliknij hiperłącze) na pewno będzie pomocne, aby zachęcić klienta do tego, aby wstąpił do naszego sklepu. Pamiętajmy o tym i nie bagatelizujmy tej kwestii, bo można przez to sporo stracić. Gdy nasza wystawa zachęci Klienta i ten wejdzie do sklepu czeka nas następny test – oświetlenie sklepu. Powinien poczuć się swobodnie, powinien robić zakupy z przyjemnością.

Lampa z diodami Led

Autor: kogakure
Źródło: www.flickr.com

Najlepsze jest tutaj ciepłe białe światło, ponieważ wprowadzi ono miłą, domową atmosferę, a jednocześnie wskaże najnowsze produkty i kolekcje. Właściwe oświetlenie pomoże klientowi zobaczyć najlepiej prezentowany produkt. Najbardziej ważne produkty oświetlajmy więc lampami Led, jakie mają najbardziej trafne odwzorowanie kolorów – więcej o ledach tutaj.

Klient nie powinien myśleć, z jakim kolorem ma do czynienia, musi szybko zdawać sobie sprawę, co to jest. Jeśli posiadasz sklep odzieżowy to wiesz, jak ważne jest oświetlenie przebieralni. Jest to miejsce, w którym klient po raz pierwszy może sprawdzić określony produkt. To w sumie najważniejszy proces całego zakupu, więc odpowiednie oświetlenie jest tu najważniejsze.

Bardzo ważne, żeby Twój klient w przebieralni poczuł się swobodnie. W takim miejscu niezwykle ważna jest emisja ciepła. W wypadku halogenów może być z tym trudność, gdyż tworzą one dużo ciepła, zbyt dużo, co może być niekomfortowe dla klienta. Całe szczęście w przypadku lamp Led taki problem nie ma miejsca, gdyż ciepło w sumie nie jest wydzielane.