Kilka ciekawych porad przy projektowaniu i meblowaniu łazienki w swoim mieszkaniu.

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Łazienki przede wszystkim się kojarzą z wannami i umywalkami, ale tak naprawdę nie należy zapominać także o roli mebli w tym pomieszczeniu. Przeważnie w łazienkach nie ma ich wiele, ale są za to bardzo potrzebne, bo przecież w nich trzyma się większość potrzebnych drobiazgów.

szafki łazienkowe

Źródło: http://www.topeshop.pl/

Przy odrobinie wyobraźni i poszukaniu pomysłów nawet łazienkę da się urządzić elegancko i stylowo, właśnie przy pomocy mebli. Bez względu na fakt, w jakiej stylistyce będzie się chciało umeblować to pomieszczenie, to najistotniejsze powinno w nim być typowe wyposażenie, czyli wanna lub prysznic, umywalka oraz WC. To te właśnie rzeczy powinny zapewniać wygodę używania, a meble mają stanowić jedynie ich uzupełnienie. Po ustawieniu całości będzie się wiedzieć, ile miejsca zostanie, i wtedy można się dopiero wziąć za wypełnienie reszty meblami. Tu należy zwrócić uwagę na jedną istotną rzecz, mianowicie meble nie mogą zajmować zbyt dużo miejsca, szczególnie jeśli łazienka nie ma dużych wymiarów, powinno się pamiętać o tym, żeby zapewnić odpowiednią ilość przestrzeni wokół umywalki czy toalety.

Jednymi z najczęściej wykorzystywanych rodzajów mebli w łazienkach są szafki wiszące. Ich ogromnym plusem jest to, że nie powinny one zajmować miejsca na podłodze, a jednocześnie wykorzystywane są ściany, jakie normalnie byłyby puste.

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane z tą kwestią, to kliknij ten link i sprawdź – na pewno Cię to zaciekawi.

Często można także spotkać szafki pod umywalki, da się w nich schować kilka przydatnych drobiazgów, a oprócz tego świetnie maskują całą armaturę pod umywalką. Wybierając meble do łazienki trzeba pamiętać o tym, że jest w nim dużo większy poziom wilgotności niż w innych domowych pomieszczeniach.

Dlatego też trzeba zobaczyć, czy znalezione szafki łazienkowe (sprawdź koniecznie: designerskie szafki łazienkowe) są należycie zabezpieczone przed wilgocią. Jeżeli są one wykonane z drewna albo płyt meblowych, to świetnym pomysłem będzie pomalowanie ich specjalną farbą, warto również sprawdzić, czy zawiasy są odporne na rdzę. Można też kupić meble wykonane z innych rodzajów materiałów, takich jak metal czy szkło, one są dużo odporniejsze na wilgoć niż zwykłe drewno.