Przed kupnem opon na zimę, należy przedyskutować jakie wybrać najodpowiedniejsze do danego modelu samochodu.

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Opony to wyłączny fragment auta łączącego go z nawierzchnią drogi. To od ich sprawności zależy gwarancja ochrony kierowcy. Dlatego istotne jest, aby pamiętać o okresowej zmianie opon, kontrolowaniu wysokości bieżnika i o cyklicznym pilnowaniu poziomu ciśnienia w oponach.

sprawdzona oferta

Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy przestrzegać nakazów producenta odnoszących się do właściwego poziomu ciśnienia w kołach. Prawidłowe ciśnienie wpływa w dużej mierze na przyleganie auta oraz długość drogi hamowania. Niewłaściwie napompowane ogumienie to również większe koszty eksploatacji auta.

Szukasz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa na pewno Cię zainteresuje, gdyż są na niej dużo bardzo ciekawych danych.

Pojazd przemieszczający się na oponach o zbyt niskim ciśnieniu powoduje obniżenie jej żywotności.

Przez co najmniej dwa sezony w kraju raczej mamy temperaturę poniżej 15 stopni Celsjusza. Komplet opon zimowych jest na ten okres niezbędny. Opony zimowe, wyprodukowane są ze specjalnej mieszaniny gum. Te niepowtarzalne właściwości w połączeniu ze specjalnym wyżłobieniem bieżnika sprawiają, że samochód ma dobrą przyczepność. Zimą kiedy spadnie śnieg i na nawierzchni robi się ślisko, kierowcy muszą przede wszystkim ostrożniej prowadzić auto a dodatkowo mieć opony wymienione na zimowe ogumienie, które zapewni każdemu prowadzącemu pojazd bezpieczniejszą podróż. Propozycja opony – więcej na ten temat tutaj – zimowe Dębica jest bardzo szeroka, mieści m.in. opony na zimę przystosowane specjalnie na polskie szosy – jak Dębica Frigo.

Samochód, wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock
Aby klimatyzacja funkcjonowała prawidłowo zwłaszcza w trakcie najmocniejszego upału musimy troszczyć się o nią i przeprowadzać standardowe zabiegi. Przejrzenie klimy, najbezpieczniej wykonywać jeden raz w roku, najrzadziej co dwa lata. Działania kontrolne warto wykonać samodzielnie. Po pierwsze wyciągnąć i oczyścić, najlepiej sprężonym powietrzem – filtr. Samemu możemy również sprawdzić wydajność klimatyzacji mierząc temperaturę powietrza ulatniającego się z głównego nawiewu (rekomendowana firma). Sprawny system wysterowany na górne chłodzenie powinien bez problemu obniżyć się poniżej 7-8 stopni Celsjusza. Temperatura powyżej 10 kresek świadczy o tym, że układ nie jest w pełni sprawny i należy umówić się na przegląd do warsztatu.