Dziecięce koniki dla dorosłej widowni, czyli skąd wziął się fenomen „My Little Pony”

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Narastająca przez ostatnie lata widownia serialu dla dzieci „My Little Pony” umożliwia wysnucie paru interesujących wniosków. Skąd u dojrzewających, a zwłaszcza u dorosłych płci męskiej – ludzi zajętych poważnymi życiowymi sprawami, taki liczny i pozytywny wydźwięk wobec serialu, w którym kolorowe koniki i pegazy z główną postacią na czele, Twilight Sparkle opowiadają o historiach w bajkowej krainie?

szałowy kucyk little pony

Źródło: http://www.krainazabawy.pl/

Serial emitowany jest od 2010 roku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych wyszedł pierwszy materiał filmowy. W naszym kraju „My Little Pony zostało wyemitowane po raz pierwszy po roku czasu. Historia małych kolorowych kucyków wzbudza większe zainteresowanie, niż przypuszczali twórcy. Część krytyków i komentatorów filmowych tłumaczy popyt na serial faktyczną odskocznią od rzeczywistości. W wydarzeniach i relacjach małych koników z rogami wielu z nas widzi odejście, zapomina o kłopotach finansowych, niełatwych relacjach rodzinnych.„My Little Pony” (zobacz: little pony) w zamierzeniu twórcy kierowane jest nade wszystko do młodych, a zwłaszcza dziewczynek, które odnajdują w barwnych konikach poczucie stabilizacji i inspiracji. Co także ciekawe – serial powstał jako motyw przewodni firmowych zabawek Hasbro. W sklepie tej firmy, już po emisji pierwszych odcinków można było kupić kilka rodzajów zabawek. Jak na czasy ciągłego usieciowienia przystało, serial szturmuje zwolenników także przez internet. Dociera do nich z wszystkich stron, od social mediów, przez zakupy w firmowym sklepie online, po kontynuację ról serialowych postaci w animowanych grach komputerowych.

Serial żyje swoim sieciowym odbiciem jeszcze mocniej, a e-marketing i kolejne kanały umożliwiają dostęp do kolejnych tysięcy śledzących. Pisząc o „My Little Pony” i fenomenie dziecinnej, infantylnej fabuły, którą karmią się starsi widzowie, naturalne skojarzenie kierujemy w stronę Nickleodon, czyli „Pingwinów z Madagaskaru”. To także serial dla młodych, z animowaną, prostą jak drut historią, swoista ucieczka od codzienności i szarej rzeczywistości.

magic pony

Źródło: http://www.krainazabawy.pl/

Konkluzja pozwala stwierdzić, że dla złapania spokoju, odpoczynku uciekamy wyobraźnią do okresu dzieciństwa. Jednakże same skojarzenia to mało, dziś oglądamy seriale z prostym przekazem i odczuciami, które na co dzień nie zawsze dostajemy od innych.