Czas jedzenia to w wielu domach najistotniejszy rytuał dnia. Śniadanie, obiad czy kolacja to istotne punkty, dzięki którym cała rodzina się spotyka i może porozmawiać na każdy temat. Obchodzenie tego momentu bardzo spaja rodzinę i pozwala na pielęgnowanie silnych więzów. To również okazja, po to, by naradzić, pomówić o szkole i pracy. Szkoda, że w dzisiejszych czasach pośpiechu i szybkiej konsumpcji poza domem uciekamy od tej tradycji.

rodzina

Autor: simonglucas
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to przecież nasza wina, chociaż w większym stopniu, gdyż żyjemy w czasach zabiegania o wszystko, gdzie są zobowiązania do zapłacenia, formalności w zakresie prowadzenia biznesu, gdzie wreszcie jest coraz więcej okazji, żeby zjeść niedrogo i niezdrowo na mieście.

Pragniemy Cię zachęcić do kolejnej ciekawej witryny – kontynuuj czytanie bez ograniczeń, żeby mieć możliwość zapoznania się z nowymi wpisami na powyższy temat.

Na wspólne posiłki po prostu braknie nam czasu.

Dzień zaczyna się od śniadania, które często jest jedynym wspólnym posiłkiem w wielu rodzinach, choć i to odchodzi powoli w zapomnienie, jedna osoba ma na ósmą, druga idzie na dziesiątą, trzecia nie je śniadań, zjada tylko batona, a poza tym rano biega… A szkoda, bo taka wspólna chwila, wspólne rozpoczęcie dnia to bardzo ważna praktyka,

rodzina

Autor: Good One PR
Źródło: Good One PR

świetnie zrobiony posiłek, zestawy do przekąsek np. , bibuła i inne ozdoby na stole, to wszystko ma znaczenie. Ale wygląda to najczęściej w ten sposób, że albo nie ma śniadania, albo jest, ale szybkie, bez rozmowy.

W wielu domach wspólny lunch musi być, jest to chyba jeśli chodzi o wspólne posiłki najważniejszy punkt każdego dnia.

Zaciekawił Cię ów wpis? To rewelacyjnie! Kolejne równie świeże treści dostrzeżesz pod poniższym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (https://www.takaposciel.pl/przescieradla-frotte-z-gumka).

Nie można powiedzieć tego o śniadaniu i kolacji, ale rodzinny lunch, gdy wracamy ze szkoły czy z pracy jest często praktykowany. No ale niestety nie zawsze, albowiem na przykład syn czy córka mają dodatkowe zajęcia, chodzą na basen, na korepetycje, rodzice prowadzą swoje sprawy, mają własne firmy, muszą zostać nadgodziny, więc niestety wszyscy spotykają się na wieczór przy smutnej, zmęczonej kolacji, podczas której każdy coś przekąsi, odpowie na kilka pytań, ponarzeka i z wielkim zmęczeniem uda się do łóżka.