Dla ludzi wykonujących siedzącą pracę polecany jest odpoczynek w ruchu. Naturalnie sport powinien być normą, bo to najłatwiejszy sposób na utrzymanie zdrowia i dobrej formy. Większości osób jednak trudno jest przekonać się do codziennych ćwiczeń. W dobrej sytuacji są właściciele psów. Zwierzak zobowiązuje do wychodzenia na dwór minimum kilka razy na dzień, na co najmniej piętnaście minut. To już jakiś początek. Każda chwila ruchu na dworze przyczynia się do polepszenia kondycji.

Pies

Źródło: http://pixabay.com
Wstań wcześniej!

Tak właściwie idealnym wyjściem jest codzienna gimnastyka z rana. Te parę minut aktywności fizycznej pozwala doskonale rozpocząć dzień. Możemy uprawiać jogging. Nawet pół godziny niespiesznego truchtu daje ogromny ładunek energetyczny. Bardzo dobrze działa też pływanie. W szczególności latem, gdy jest ciepło i świeci słońce, poranna wyprawa na basen może poprawić humor.

Z psem w parku

Oczywiście jeżeli mamy psa, warto zrobić z tego użytek. Skoro już wychodzimy z domu na spacer, to zróbmy z tego użytek. Warto zainteresować się choćby frisbee dla psa. To dyscyplina sportu która polega na rzucaniu dyskiem, który w locie chwyta nasz pies.

Interesujący wpis? W takim razie namawiamy Cię, byś przeglądnął nowe informacje z witryny (https://plock.centrumdemed.pl/ortodonta-ortodoncja/), którą dla Ciebie opracowaliśmy. Kliknij proszę w poniższy link.

Poza tym, że jest to świetna zabawa, to możemy również startować w zawodach, brać udział w różnego rodzaju konkurencjach. Oczywiście jest mnóstwo odmian dogfrisbee. W niektórych konkurencjach trzeba wykonywać dalekie rzuty, w innych sekwencję kilku.

Zabawa z psem

Źródło: http://pixabay.com

Tak jak każdy inny sport, wymaga treningu, dojścia do swojej najlepszej techniki rzutów, wyszkolenia psa. Jest to jednak wspaniała rozrywka i oczywiście nie trzeba natychmiast chcieć startować w zawodach. To doskonały sposób na zabawę z psem, która tym samym zastąpi nam standardowe ćwiczenia fizyczne.

Wyjdź z domu

Wysiłek fizyczny oznacza zdrowie! To nie wyświechtany frazes, to znana prawda. Należy uprawiać sport, wypoczywać aktywnie, nie zapominać o gimnastyce, aby przez wiele lat zachować doskonałą formę. A jeżeli nie uda się nam odnaleźć motywacji w sobie – zawsze warto wziąć ze schroniska psa, który może być świetnym motywatorem do wychodzenia z domu. Energiczny pies sprawi, że poranna gimnastyka stanie się normą – kilkanaście minut spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *