Vintage, a dlaczego nie kolorowo i z przepychem – jak wyposażyć łazienkę, która zachwyci przyjaciół? Pragnieniem niemal każdej gospodyni jest wyjątkowy pokój kąpielowy. Alternatyw urządzenia takich miejsc okazują się tak duże, że nietrudno zrealizować niemal każdy projekt.

Autor: Coram Poland

Do głównego wyposażenia w łazience zalicza się krany, baterie łazienkowe , umywalki, klozet i kabiny prysznicowe bądź wanny. Wyposażenie nieobowiązkowe jest w większości przypadków wykorzystywane w łazienkach w nowoczesnym stylu – grzejniki do łazienki, bidet i inne tego rodzaju. W niewielkich łazienkach jednym z najbardziej istotnych elementów jest bateria prysznicowa. W sklepach spotyka się znaczną ilość rodzajów baterii, największe zaufanie klientów zyskały sobie te posiadające wkład ceramiczny. Taki element ma za zadanie izolować baterię od wrzątku i zmniejszać zagrożenie oparzeniem w czasie korzystania. Niezwykle ważny jest też materiał, z jakiego jest wyprodukowana bateria. Na tych produkowanych z plastiku może osiadać kamień. Niezwracającym uwagi, ale ważnym dodatkiem jest także przycisk do spłukiwania. Te tanie szybko ulegają zużyciu i wymagają wymiany. Użytkownicy cenią sobie przycisk spłukujący Grohe, który z uwagi na wysoki poziom wykonania będzie służył długo. Przyciski tego producenta charakteryzują się też atrakcyjnością wizualną. To bardzo stylowy element do łazienki.

To podstawowy problem wszystkich, którzy planują urządzić swoją łazienkę. Wielbiciele niemal rytualnych seansów kąpielowych nie są w stanie uwierzyć, że kabiny prysznicowe są w stanie wyprzeć ukochaną wannę. W przypadku gdy chcemy zdecydować się na to i tamto, a brak miejsca tego nie umożliwia, należy wziąć pod uwagę wannę z zasłonką. Szybki prysznic, dzięki takiemu rozwiązaniu okazuje się dużo pewniejszy. Kabina prysznicowa z hydromasażem to natomiast znacznie bardziej luksusowy pomysł do wnętrz, w których nie ma cienia szans na wannę.

Fajnym dodatkiem w łazience może okazać się deska wolnoopadająca. To małe udogodnienie, które jednak gwarantuje wiele zadowolenia lokatorom. Jeżeli regularnie w środku nocy udajesz się do łazienki i nie chcesz budzić swojej rodziny przez hałaśliwe zatrzaskiwanie deski na WC, deska wolnoopadająca jest dobrym zakupem dla ciebie. Jeżeli chodzi o sprzęty łazienkowe, mądrze kupić towary ze znanej serii Geberit Duofix. Nabywając takie akcesoria łazienkowe dostajemy gwarancję, że produkty będą działać przez wiele lat.

Ważne jest również ogrzewanie naszego mieszkania, a łazienki to już szczególnie. Dobrze więc dłużej przemyśleć aspekt zestawów grzewczych (tu odnajdziesz więcej informacji: interesująca strona). Z całą pewnością, nie wyglądają one zbyt ładnie, ale można je zasłonić przeznaczoną do tego obudową czy szafką. A grzejniki mogą się okazać idealnymi ozdobami.

Współcześnie nawet grzejniki łazienkowe można kupić w kolorze egzotycznej limonki lub popularnego kobaltu. Różnorodne dodatki są dobrym patentem dla wszystkich, którym nie straszne innowacyjne połączenia. Zielone i niebieskie umywalki w oryginalnych kształtach lub [estella] w postaci szklanych misek, doskonale pasują do nowoczesnego wnętrza w czerni. Umywalki w stylu rustykalnym to prawdziwe ozdoby: są zazwyczaj ręcznie zdobione.