Powiem niezwłocznie, poniższy poradnik został napisany przez mężczyznę i dla mężczyzny. W oczach pań wyglądać zapewne będzie na nieco toporny, dla designera domów wręcz prostacki. Ja jednakże mam na celu przybliżyć facetowi, który jest odpowiedzialny za dekorowanie mieszkania własnoręcznie, niełatwy temat, jakim niewątpliwie jest wystrój wnętrz.

nowoczesne mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku trzeba mieć zarys ogólnej idei. Zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie nie umiesz odróżnić, jak ja, dużej liczby kolorów.

Zostawiam tu mój odnośnik (https://belbazaar.pl/25-meble-tapicerowane) do nowej witryny. Mam nadzieję, że zapragniesz obejrzeć świeże artykuły, jeśli zaciekawiły Cię te znajdujące się na tej stronie.

Łatwiej będzie trzymać się podziału na kolory gorące-zimne. To kluczowe w momencie, gdy określamy duszę naszego mieszkania. Aranżacje wnętrz mogą być silnie użyteczne, minimalistyczne. Taki wystrój daje poczucie nowoczesności i sterylności. Aby otrzymać taki charakter, trzeba uciec się do chłodnych kolorów – bieli, rtęci, stali. meble kup skromne, trwałe, a zarazem bardzo funkcjonalne. Oszczędne urządzenie pokoju ma spowodować, że będzie sprawiał wrażenie przestronnego. Z tego, z czego mają być wykonane meble fotele wypoczynkowe nowoczesne zaleca się szkło i stal. Mieszkania tą manierą urządzone mogą niestety części osob wydawać się mało przytulne.

Dlatego istnieje alternatywa. Aranżację można stworzyć, malując generalnie kolorami letnimi, to znaczy czerwienią, słonecznym i zielenią. Pokojem, który powinien rzecz jasna być najprzytulniejszym w domu, jest sypialnia. Na drugim miejscu można postawić łazienkę, jako pomieszczenie intymne. Popularne są aranżacje łazienek w formie czysto funkcjonalnej, lecz nie polecam takiego designu. Pamiętaj za to o istotnej materii w projektowaniu łazienek – powinny być odpowiednio oświetlone i niezagracone, aby w ciemności nie potykać się o pralkę czy kabinę prysznicową.

Projektując kuchnie, zastanów się nad modnym ostatnio rozwiązaniem połączenia jej z pokojem gościnnym. Aneks kuchenny od reszty salonu separuje się wygodnym barkiem. Wadą mogą być zapachy gotowania, które potrafią przeszkadzać w życiu codziennym. Wtedy musisz włożyć trochę pieniędzy w porządny okap i wiatrak.

I nadszedł koniec. Oby po lekturze aranżacje wnętrz stały się choć odrobinę łatwiejszym dla ciebie aspektem życia.