Każdy rodzic ma różne oczekiwania, choć często o nich nie wspomina, bo tak nie przystoi. Każdy z przyszłych rodziców, a na pewno znaczna większość ma zakodowane gdzieś w głowie pragnienie – chłopczyk czy dziewczynka? Koniec końców jasne jest, iż niezależnie od płci dziecka obdarzy je bezgraniczną miłością.

Oczekiwanie jednak udowadnia nam, że potrafi zamieszać w głowie, tak więc nie uwolnimy się od tych rozważań, od typów rodziny i znajomych, od przewidywań prywatnej wróżki…

Uśmiechnięte dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

A pewnie, są przyszli rodzice, którzy pragną wiedzieć wcześniej, pragną wiedzieć lepiej, w związku z tym radzą się wróżki. Ona to, która według niektórych ma tajemną moc i wiedzę udzieli im informacji szczegółowe, czy to będzie chłopak czy dziewczyna. Jakie ciuszki kupować, jakie spodnie dla dziecka? (ładne spodenki dla małych dzieci) Czy spodnie chłopięce, a może spodnie dziewczęce? (spodnie dla małego chłopczyka) Najczęściej jednakże przyszli opiekunowie pytają się czy będzie to zdrowe dziecko, czy nie przewidziano dla ich maluszka jakichś niebezpiecznych zagrożeń, a jeśli tak, to pod jaką postacią się one kryją. Czy są bardzo niepokojące i także, czy można nieczystą moc zamienić w coś błahego, co tylko nastraszy, ale w ostateczności nie będzie to nic wielkiego.

Oczywiście, iż najważniejsze są badania lekarskie, częste kontrole u lekarza,

Dziecko na rowerku

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

monitorowanie stanu płodu przez odpowiedniego i doświadczonego specjalistę, niemniej dużo matek robi coś ponadto, tak jakby wiara w jakieś siły nadprzyrodzone była silniejsza niż czyste naukowe prognozy. Wielu lekarzy raczej nie chce nawet słyszeć, że pacjentka korzysta z takich konsultacji, choć znakomita ich większość zdaje sobie sprawę, iż jest to swego rodzaju forma wzbogacenia tej chwili niepewności. Nie przykładają więc wielkiej wagi do tych praktyk.

To oczywiste, ponieważ tego typu konsultacje u wróżki można porównać do typowań jasnowidza. Każdy myśli, że potrafi przewidzieć, jak to będzie, w kogo się wda, kogo charakter nabędzie, czy będzie często chorować, mając nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Ta sama sytuacja, w trakcie konsultacji u wróżki może obrócić się w coś dziwnego – pseudowizjonerskiego, także nie co przedkładać tej niepewnej wiary, tych domysłów i przewidzeń nad przyjście na świat dziecka. Możemy bowiem jedynie mnożyć przypuszczenia i liczyć na to, że wszystko skończy się pomyślnie.

Chcielibyśmy Cię zachęcić do identycznie fajnych postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z radością. Zatem kliknij stronę lonsdale kurtki i oglądaj to, na co będziesz miał ochotę.