Jaka zabawka jest dobra dla dziewczynki?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Zabawki są najlepszym wyjściem na zajmowanie czasu dziecka. Nie to jest jednak najważniejsze. Zabawka – choć wydaje się być jedynie przedmiotem – okazuje się być kształtującą kreatywność, hobby oraz inteligencję naszej pociechy. Oprócz tego ma duży wpływ na charakter oraz kreuje wyczucie piękna. Najważniejsze zastosowanie lalek z perspektywy psychologii jest wykreowanie w naszym dziecku poczucia odpowiedzialności, szacunku wobec ludzi oraz dbania o własne rzeczy.

lalka

Autor: thepeachpeddler
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór właściwej lalki okazuje się więc poważną decyzją. Ciężkim zadaniem jest więc złączenie własnych preferencji w wyborze zabawki z chęciami które wyraża dziecko. Klasyczna Barbie może być dla współczesnego dziecka towarem zbyt archaicznym. Jeśli chodzi o popularność należy wskazać sporo modeli, jakimi dziewczynki ostatnio bawią się najchętniej.

Monster High

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo lubiane okazują się w ostatnich latach lalki z linii Monster High.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany tekst, zobacz dodatkowo ten link. To naprawdę ta propozycja (http://vivamedica.pl/uslugi/terapia-manualna/), na której znajdziesz podobne informacje!

Są to zabawki nieco odmienne z uwagi na ich niecodzienną charakteryzację. Zabawki te są postaciami zaprojektowanymi według sławnych postaci grozy takich jak Dracula, Mumia czy wilkołaki. Seria to historia o lalkach, które są koleżankami ze szkoły. Każda z lalek posiada ulubione zainteresowania oraz ulubiony szkolny przedmiot, dlatego też każda osoba ma szansę wyboru swej najbardziej lubianej postaci. Zabawki te pomagają naszemu maluchowi pozbyć się niepotrzebnych lęków, jakie związane są z postaciami grozy. Jedną z najbardziej popularnych lalek z kolekcji Monster High (zobacz propozycję na tej stronie) jest Skelita Calaveras – zabawka, której ulubionym przedmiotem stał się notesik w którym wszystko notuje. Sprzedawana jest ona często z dzienniczkiem i długopisem, dzięki czemu Twoje dziecko również może zajmować się pisaniem a przy okazji rozwijaniem umiejętności pisania. Pełna nazwa artykułu brzmi Mattel Monster High Wyprawa Do Upioryża Skelita Calaveras Y7661/Y7662. Kolejna lalka z straszącej linii to Lalka Mattel Monster High Wyprawa Do Upioryża Skelita Calaveras Y7661/Y7662. Jest to lalka o nazwie Rochelle Goyle – upiorna podróżniczka mająca w zestawie dziennik oraz strój podróżny.

Dla rodziców preferujących raczej standardowy wizerunek lalek warta polecenia jest zabawka Lalka Zapf Creation Lalka Bobas My Little Baby Born – Nappy Time 817773 (więcej: fajna propozycja). To bardzo miła lalka bobas, która przemawia i porusza nóżkami. Opieka nad nią wygląda zupełnie jak niemowlakiem – trzeba wymieniać jej pieluszkę oraz dawać jedzonko, ponieważ jeśli tego nie robimy lalka zaczyna płakać.