Jak dogonić zimę, czyli w jakie miejsce najbardziej korzystnie wybrać się na narty? Oto parę naszych propozycji

Kategorie Ciekawostki
Wielu z nas czeka na zimę, na ten okres, gdy w końcu krajobrazy stają się białe umożliwiając uprawianie sportów zimowych. Niestety, jak pokazuje choćby obecna zima może być kapryśnie, a pogoda właściwie może nie wskazywać na to, iż mamy tę porę roku. Co wtedy mają powiedzieć narciarze, którzy czekają cały rok na to, ażeby w końcu się wyszaleć na śniegu? A jeśli białego puchu nie ma w górach to w ogóle sezon można spisać na straty. Czy jest na to sposób? Po prostu, powinniśmy wybrać się na narty tam, gdzie śnieg jest zawsze.

narty

Autor: glenngould
Źródło: http://www.flickr.com

Powstaje więc pytanie: gdzie na narty? Poznajcie nasze propozycje. Wiadomo, Alpy, tutaj nie ma zaskoczenia. Państwem natomiast, które Polacy wybierają w największej liczbie przypadków jest Austria. Wartym zobaczenia jest Elmau Going, jest tam najlepsza baza narciarska. Jednocześnie czasem więcej tam narciarzy niż śniegu, tak więc znacznie lepszym wyborem będzie Zell am Ziller. Kolejnym ciekawym regionem w Austrii są z pewnością okolice Salzburga. Istnieje tam spory kompleks sportowy – Amade.

To oznacza 760 kilometrów tras narciarskich i dwieście siedemdziesiąt wyciągów. Ta oszałamiająca liczba świadczy o tym, iz z pewnością nie przejedziesz dwa razy tej samej trasy. Bogactwo tras jest zachęcające do odkrycia każdej z nich (zobacz szczegóły). Żeby nie było, to możemy również pozbyć się nart i odwiedzić niezwykle piękny Salzburg. A może Hiszpania? To może brzmi dziwacznie, ponieważ jak to na narty do Hiszpanii? Jeśli jesteśmy zdziwieni musimy to wypróbować i rozwiać te zbędne wątpliwości. Pireneje zapewniają wiele zimowych atrakcji. Przeważnie pogoda w górach jest piękna, są cudowne warunki, dużo słońca. Co więcej, powrót do miasteczka, gdzie jest nawet 20 stopni jest niezwykle miłym doznaniem.

Warta odwiedzenia jest La Molina-Masekka, gdzie jest sto trzydzieści pięć kilometrów tras. No i na pewno Włochy, które są uwielbiane przez narciarzy. Zresztą, słusznie, i to czy mówimy o Dolomitach, jak i zachodnich Włochach czy obszarze, który graniczy z Francją. Między Bolazno a Trydentem są najbardziej interesujące włoskie ośrodki, czyli Livigno, Cortina d’Amprezzo czy Madonna di Campiglio. Na specjalną uwagę zasługuje jednakże Val di Fiemme. Sto dziesięć fantastycznie przygotowanych tras, a do tego świecące cały czas słońce. Jak widzimy wybór jest spory, ale z pewnością korzystnie zastanowić się czego szczególnie oczekujemy, bo każde z tych wspaniałych miejsc ma swoją specyfikę.