Żyjemy w wiecznym pośpiechu i bardzo rzadko zdarza nam się jadać z bliskimi codzienne posiłki. Gdzie odeszły te wspaniałe dni, kiedy zasiadaliśmy razem do śniadania? Tego typu momenty scalają rodzinę. Mamy okazję, by spędzić czas ze swoimi dziećmi, podzielić się radościami i porażkami z najbliższymi. Może dobrze by było przywrócić ten zwyczaj do naszej rodziny? Aby to zrobić, trzeba zaaranżować właściwe miejsce.

taboret

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością nie każdy ma możliwości, aby przeznaczyć na jadalnię całe wnętrze.

Zaprezentowany temat napisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się ten wpis. Daj nam znać – przejdź do strony dekoracje z masy cukrowej !

Ale to nie oznacza, że marzenia o miłych posiłkach w gronie rodzinnym legły w gruzach. Należy tylko odpowiednio zorganizować powierzchnię, którą dysponujemy. Taki kącik jadalniany jesteśmy w stanie urządzić zarówno w kuchni, jak i w salonie. Idealnym rozwiązaniem może być połączenie tych dwóch pomieszczeń, poprzez wyburzenie dzielącej ich ściany. Wówczas będziemy mieć więcej wolnej powierzchni, w której możemy postawić stół. Niestety, ten rozwiązanie posiada także swoje wady. Nie wszystkim się podoba, by odgłosy z kuchni dochodziły od razu do miejsca, gdzie zamierzamy wypocząć po ciężkim dniu. Niezależnie od tego, gdzie zrobimy nasz kącik jadalniany, potrzebne nam będą właściwe taborety (np. te).

Najistotniejszym elementem jest bez wątpienia stół. Jest to mebel bardzo symboliczny.

Sprawdź moje hiperłącze – tam czeka na Ciebie nowa porcja super wpisów. Nie odkładaj tego na później! Będzie miło, jeśli pozostawisz swoją opinię.

To przy nim spotyka się całe grono rodziny. Bez niego nie wyobrażamy sobie domu. Najlepiej kupić go od razu w zestawie z krzesłami. Możemy też wziąć od razu taborety, które są przydatne, gdy przyjdą do nas znajomi. Są one bardziej praktyczne od krzeseł, gdyż nie zajmują tyle miejsca.

Pamiętajmy o oświetleniu. To ono stwarza odpowiedni klimat. Bardzo modne są ostatnio lampki, zawieszone nad stołem. Jest to bardzo efektowny element dekoracji.Jeśli możemy sobie pozwolić na oddzielną jadalnię, to powinniśmy pomyśleć o dodatkowym umeblowaniu. Doskonale w takich wnętrzach prezentują się kredensy oraz komody. Bujne kwiaty w donicach ożywią to pomieszczenie. Nie szalejmy z dekoracjami- główną ozdobą jadalni będą wyśmienite potrawy, przygotowywane przez panią domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *