Usługi spedycyjne – czego unikać, a na co położyć nacisk, przy podejmowaniu decyzji o wyborze zleceniobiorcy

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Prowadząc nawet najmniejszą działalność handlową w dzisiejszych czasach – nadchodzi ten moment, gdy musimy się liczyć z potrzebą zdecydowania o sposobie transportowania naszych wyrobów. Do wyboru mamy dwie alternatywy – transport za pomocą własnych pojazdów lub możliwość korzystania z usług przewozowych.

Transport

Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele firm decyduje się na posiadanie firmowych aut, uznając outsourcing tego oddziału za niepotrzebne pomnażanie wydatków. Przyglądając się jednak bliżej dostrzeżemy, że przekazanie realizacji przewozów zewnętrznej firmie, w większości sytuacji, jest, co interesujące, o wiele bardziej opłacalne. Przecież oddział transportu – to nie tylko benzyna i kierujący ciężarówkami. To także usterki, amortyzacja oraz nadprogramowe obowiązki dla pracowników zaczynając od działu logistyki na dziale księgowym kończąc (usługi transportowe od W przypadku zdecydowanej większości instytucji, korzystanie z działań profesjonalnej firmy logistycznej jest bardziej opłacalne. Jednak aby współpraca między obiema firmami przebiegała gładko i z powodzeniem, przy wyborze spedytora, należy kierować się właściwymi kryteriami.

Pamiętajmy, że dobra firma spedycyjna, zajmie się całością procesów związanych z transportem, a więc: sporządzaniem dokumentacji, magazynowaniem, załadunkiem oraz rozładunkiem, kontaktem z adresatem przesyłek czy wszystkimi sprawami celnymi. Jednak aby swobodnie można było korzystać z tak kompleksowej obsługi – wybierzmy firmę z pewną pozycją na rynku oraz łatwo dostrzegalną renomą, ale także z wyrobionymi kontaktami. Sprawdźmy, czy firma ta ma właściwe zaplecze pracowników i czy są to odpowiednio wykształceni ludzie. Te informacje uzyskać można prosto – wystarczy trochę poszukać.

Podoba Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Następna kwestia – zdecyduj się na firmę z profesjonalnym działem obsługi klienta – czyli Ciebie. Opcją najbardziej pożądaną byłoby gdybyś jako klient miał swojego opiekuna – account managera – a także, aby firma posiadała możliwość śledzenia przesyłki (kliknij link przesyłki gabarytowe) poprzez stronę internetową. Dzięki tej opcji w dowolnym momencie możesz sprawdzić, co aktualnie dzieje się z Twoją przesyłką i w jakim miejscu się on znajduje.
Podsumowując – decydując się na usługi transportowe – dokładnie to przemyśl (przeczytaj na stronie na