Jak przemyślane rozwiązania w zaprojektowaniu biura mogą w dodatni sposób wpłynąć na rozrost firmy i zadowolenie personelu.

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Coraz więcej firm powierza specjalistom w dziedzinie architektury wnętrz urządzenie swego biura. Niejednokrotnie już pracodawca całkiem zmienia przekonanie na temat wpływu otoczenia na samopoczucie pracownika. Okazuje się, że efektywny pracownik to głównie szczęśliwy pracownik. Obecnie stawia się na oryginalne wnętrza i nowatorskie rozwiązania, które mają umilić czas spędzony w pracy.

akcesoria biurowe

Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com
Biuro powinno być wizytówką firmy. Urządzając współczesne biuro trzeba skupić się na branży danej firmy, charakterze ludzi oraz charakteru jaki firma reprezentuje. Aktualnie możemy z pewnością ukształtować biuro, które będzie połączone z designem, indywidualizmem i ekstrawagancją. Biuro winno robić przede wszystkim znakomite wrażenie na klientach odwiedzających je. Dzięki dobrej aranżacji wnętrza, odzwierciedlającej charakter biznesu, klienci z większą chęcią zaufają i skorzystają z waszych usług, szczególnie gdy będziesz posiadaczem profesjonalnego sprzętu (w tym miejscu parę przykładów: projektory i urządzenia prezentacyjne).

pracownicy w biurze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

W nowoczesnym biurze ważni są pracownicy którzy tam pracują. Inaczej umeblujemy pomieszczenia dla osób pracujących w branży artystycznej, grafików, projektantów, a inaczej dla księgowych czy prawników. Istotne jest, aby osoby pracujące tam, mogły utożsamiać się z miejscem pracy. Powierzchnia winna pobudzać pozytywnie do postępowania. Jasne przestrzenie z silnymi akcentami kolorystycznymi dają współczesny wygląd i design. Urządzając biuro, trzeba pamiętać o tym, co ma sobą reprezentować. Na przykład lokal z akcentem francuskiego glamour to propozycja na nowoczesne biuro. Dominują tutaj monochromatyczne barwy: biały, czarny i szary. Odrobina energetycznej czerwieni dodaje całości designerskiego akcentu. Jedna ze ścian może być ozdobiona strukturą imitującą beton. Na jej tle możemy postawić oryginalne biurko o lśniąco białym blacie. Do tego obraz z czarno-białej ceramicznej mozaiki sąsiadujący z czarną ścianą pomalowaną farbą tablicową. Białe meble dyskretnie wtopią się w tę wysmakowaną scenografię, którą podkreśla sceniczne oświetlenie. W czasie urządzania biura dobrze jest sprawdzić takie źródła jak – .

Kolejną propozycją może być równie nowoczesne i designerskie biuro ale pachnące surową Skandynawią. Styl dostosowany do pomalowanej na biało dębowej podłogi. Do tego oryginalne, piękne schuttersy, kamienna ściana także w bieli. Jedna ściana może zostać przyozdobiona mocnymi, graficznymi czarno-białymi pasami, wślizgującymi się na podłogę. Starczy jeden soczysty limonkowy akcent np. na starych drzwiach. Resztę stanowić będą wyszukane dodatki: lampy, niepowtarzalna biała sofa i praktyczny w tym wnętrzu telewizor. Jako mocny akcent, można jedną ścianę zamalować na czarno farbą tablicową. Dodatkowa powłoka farby magnetycznej da nam powierzchnię, po której można pisać nie tylko kredą, lecz również przyczepiać magnesem kartki. Można wydzielić też kącik wypoczynkowy. Dwa miękkie fotele w kolorze kamiennego beżu oraz oryginalny regał. Wiele osób mówi, że minimalizm i prostota daje poczucie nowoczesności.