Czemu należy spędzać czas na świeżym powietrzu

Kategorie Poznaj
Mieszkasz w centrum miasta jednak ciągnie cię na prowincję. Musisz mieszkać w mieście, gdyż masz tu blisko do pracy, zresztą, nawet jeśli chciałbyś wyprowadzić się koniecznie byś musiał sprzedać swoje mieszkanie albo wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto nowość w życiu. Nie chcesz tego, lecz lubisz w weekend wyjechać za miasto, by delektować się dzikością przyrody i zbawiennym spokojem.

parkiet

Autor: Milena Janiczek
Źródło: http://www.flickr.com
Uwielbiasz przeglądać książki o owadach. Robisz to najczęściej w godzinach pracy, wtedy, gdy masz chwilę wolnego, to pozwala ci na oddalenie się chociaż na chwilkę od codziennych spraw, od gwaru miejskiego, to przeniesie cię na łono natury, gdzie spędzasz każdy weekend. Przeglądają inny poradnik o motylach, owadach i pająkach myślisz nawet o ich hodowli, ale po chwili zarzucasz tą myśl, niezwykle przecież odważną. Niemniej, myślisz przydałby się jakiś działka z własnym ogródkiem, żeby zarówno w tygodniu, jak i w weekendy, po pracy, wyskoczyć i odpocząć.

Może Cię to zaskoczy, ale dużo osób myśli podobnie, jak Ty, nawet ci, którzy zawsze kochali miasta i nie wyobrażali sobie życia poza nimi. W jakiś sposób ich rozrywkowe młodzieńcze życie upłynęło już w dużym mieście, posmakowali rozrywki, a teraz szukając jakby odpoczynku myśląc, jakby to było miło znaleźć się takim, pięknym miejscu.

natura

Autor: iStock
Źródło: iStock
Zwłaszcza, że kontakt z naturą naprawdę nam sprzyja.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, poznaj inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (http://www.krzewydrzewa.pl/sliwy-c-26.html), znajdziesz tu podobne informacje.

Jak dowodzą uczeni miejskie widoki (samochody, bloki, ulice) działają na nas umysł raczej tłumiąco, zaś zielone miejsca – parki, lasy, góry pozwalają na relaks, na odblokowanie energii psychicznej, pozwalają przede wszystkim na prawdziwy odpoczynek i relaks.

Zresztą, potrzeba człowieka spędzania czasu na łonie przyrody to w zasadzie naturalna skłonność do powrotu w miejsce, z którego pochodzimy. Jesteśmy dziećmi z natury, każdy z nas ma genetycznie zakodowany blisko kontakt z przyrodą. Nie wywodzimy się tak naprawdę z miast i metropolii, lecz z naturalnych środowisk, gdzie rośliny i zwierzęta to nasze naturalne otoczenie. To więc nic dziwnego, że tak pragniemy wyrwać się w weekend, choćby na chwilę, choćby na trochę, to tak jakbyśmy pragnęli bardzo już teraz, zaraz wrócić do naszego rodzinnego domu.