Wielu ludzi jest zdania, rozpoczynając remont łazienki, że wybranie odpowiedniej wanny nie będzie stanowić dla nich żadnych problemów. Ale gdy rozpoczynają szukanie, to okazuje się nagle, że wybranie odpowiedniego modelu wcale tak proste i łatwe nie będzie. A wybierać rzeczywiście jest w czym, wytwórcy proponują takie bogactwo wzorów i wymiarów, że na samo oglądnięcie wszystkich trzeba zarezerwować sporo czasu. Poza tym wybierać można pomiędzy wannami z akrylu, które są najbardziej obecnie popularne, a wykonanymi ze stali.

wanna

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Wanny z akrylu są produkowane w paru różnych rodzajach. Oczywiście najwięcej jest wanien prostokątnych, o długości nawet do dwóch metrów. Dzięki szerokiej ofercie wymiarów dobrać można wymiar wanny do w zasadzie każdej dużej i małej łazienki. Ale samo zdecydowanie się na wannę prostokątną do dopiero początek wybierania.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (https://sklep.kunszt.pl/lozka-metalowe-120×200-c-1_7_12.html), która też Cię zaintryguje. Odnajdziesz tam m.in. informację o zajmującej Cię tu tematyce.

Akryl to materiał, z jakiego można wykonywać zróżnicowane kształty, i z tego też powodu wanny akrylowe posiadają bardzo różnorodne środki. Przykładowo Wanna Cersanit Virgo 160×75 S301-046 ma kształt wewnątrz z ostrymi krawędziami, przy tym jest bardzo głęboka i pojemna, ale wiele modeli ma znacznie bardzie łagodne owale i krzywizny. Tu należy pomyśleć nad swoimi potrzebami, jeśli ktoś lubi długo leżeć w kąpieli to musi poszukać wanny, w jakiej będzie się mógł położyć wygodnie.

W większych łazienkach bardzo dobrze mogą się sprawdzić narożne wanny. Przeważnie potrzebują one trochę więcej miejsca niż modele prostokątne, ale nasz serwis www za to lepiej wykorzystują często niezagospodarowane rogi w pomieszczeniu. Wanny narożne z powodu swego kształtu mają szersze i wygodniejsze wnętrze, co na pewno docenią osoby lubiące odpoczynek w wodzie, a jednym z najpopularniejszych modeli tego typu jest Wanna Cersanit Joanna 150×95 S301-007 lewa (tutaj). Mimo niewielkich rozmiarów ma ona prawie 200 litrową pojemność, dzięki temu kąpiel w niej jest bardzo wygodna. Za to jeśli ktoś nie przepada za akrylem i raczej woli oryginalne pomysły, to zainspirować go może bardzo ciekawa Wanna Kaldewei Classic Duo Oval 180×80 291200010001, wykonana w całości z najwyższej jakości stali.