Co jest potrzebne noworodkowi po urodzeniu?

Kategorie Nasze dziecko
Czas przygotowań do pojawienia się na świecie maluszka, to jeden z najwspanialszych momentów w życiu każdego rodzica. Warto jednak wcześniej postanowić, jakie mebelki, akcesoria, kosmetyki i ubranka będą dziecku potrzebne.
W kwestii aranżowania pokoju dla niemowlęcia kluczową kwestią okazuje się bezpieczeństwo i komfort.
Warto zdecydować się na zestawy meblowe, które zapewnią nam takie rozwiązania jak np. przewijak. Łóżeczka mają standardową wielkość (120×160 cm) i trzeba przyznać, że niewiele się od siebie różnią. Decyzja zależy od metrażu jakim dysponujemy, gustu i zasobności portfela. Warto jednak wybrać odpowiednią twardość materaca.

dziecko

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Ważnym składnikiem wyprawki dla noworodka są akcesoria i kosmetyki dziecięce. Np. miły w dotyku rożek, w którym maluch poczuje się bezpiecznie czy szczoteczka do włosów. Dobry krem oraz chusteczki nawilżane są niezbędne przy zmianie pieluszek. Dzięki chusteczkom możemy łagodnie i skutecznie umyć skórę dziecka. Równocześnie oczyszczają i pielęgnują, dbając o zdrowie wrażliwej, dziecięcej skóry. Po ich zastosowaniu maluch jest czyściutki jak po zwykłej kąpieli. Produkt kupimy w pełnowymiarowych opakowaniach oraz jednorazowych saszetkach .

Szeroka gama akcesoriów dziecięcych – od szybkich i banalnie prostych w obsłudze podgrzewaczy do butelek i żywności, poprzez kosmetyki do pielęgnacji dziecka, dadzą bezpieczeństwo w opiece nad maluchem.

Nie za ciepło i nie za długo – te słowa rodzice powinni wziąć sobie do serca i korzystać z nich w trakcie kąpieli, ponieważ od tego, co dzieje się w wanience, zależy, jak szybko malec zaśnie. Wanienka powinna spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Barwy, wielkość uzależnione są jedynie od naszych upodobań. Czas kąpieli zagwarantuje maluchom spokojne sny. A mama z tatą, by usłyszeć spokojny, miarowy oddech swego dziecka mogą pokusić się kupno niani elektronicznej. Gdyż właśnie po to – aby zapewnić rodzicom absolutny spokój ducha i pozwolić im błogą chwilę odpoczynku podczas, gdy ich pociecha smacznie śpi powstało to funkcjonalne urządzenie.