Postaw na śniadanie po francusku

Kategorie Zdrowa dieta
Crossaint to rogal rodem z Francji, którego nazwę każdy wymawia inaczej. Jednak bez względu na sposób wymowy, warto się przejść do piekarni i skosztować tego rodzaju pyszności przynajmniej raz. Rogal jest wykonany z ciasta francuskiego. Z tego powodu jest chrupiący i subtelny, a przy tym wyjątkowo pyszny.

rogalik

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
rogal do karmienia (propozycje) jest dostępny w paru wersjach. Klasyczna wersja to croissant z musem, jednak warto też kupić rogala z Nutellą – idź na stronę. Dla każdego coś dobrego.

Jednak zamiast nabywać zrobiony już produkt, o wiele bardziej ciekawą opcją jest wykonanie swojego croissanta. Wtedy będziesz mogła zjeść go na ciepło, więc będzie nawet doskonalszy. Wykonanie rogala jest niezwykle proste a w necie znajdziesz masę receptur, które umożliwią przygotowanie rozmaitych opcji. To świetny pomysł na francuskie śniadanie.

Francuzi są znanie z charakterystycznej kuchni. I mimo że nie każde posiłki podobają się nam Słowianom, to jednak croissant jest na tyle uniwersalny, ze z pewnością Ci zasmakuje. Poza tym jest perfekcyjny właśnie do śniadania. Świetnie pasuje, by zastąpić przy jego pomocy tradycyjne herbatniki. A jeśli znajomi przyjdą w odwiedziny, także

śniadanie

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

warto ich poczęstować croissantem.

Doskonałym rozwiązaniem jest także przygotowanie rogali właśnie przed przybyciem znajomych. Niewiele osób jadło takie rogalik wykonane własnoręcznie, więc przyjaciele zostaną przyjemnie zaskoczeni, gdy zaproponujesz im przepyszny posiłek. Dobrze zgraj wykonywanie rogalików, gdyż wówczas dasz radę tak zmierzyć czas, by rogale były ciepłe właśnie na nadejście gości. Croissant możesz napełnić musem albo masą czekoladową. Możesz także podsunąć te składniki dodatkowo obok croissantów. Jeżeli ktoś zechce, przesmaruje croissanta dodatkowo wedle własnego uznania.