Elegancki dom, co o tym myślisz? Czy możesz powiedzieć, że Twój dom jest stylowy czy raczej aspiruje do tego?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Każde pomieszczenie w domu ma jakieś przeznaczenie. Łazienka jest oazą czystości, to tam możemy się odświeżyć po obfitującym w emocje dniu. W kuchni zrobimy smaczne potrawy, a w sypialni komfortowo się wyśpimy. Salon zaś to miejsce spotkań, można stwierdzić, najważniejsze miejsce w każdym mieszkaniu. Warto przygotować go tak, żeby niezmiennie cieszył nas swoim wystrojem, a dla gości był pomieszczeniem, w której dobrze się poczują. To da się zrobić, liczą się pewne proporcje, na które warto zwrócić uwagę.

sofa

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwszeniezwykle ważny jest styl całości domu (meble w stylu angielskim). Nie powinniśmy robić tak, że w każdym pomieszczeniu będzie skrajnie inaczej Zaczynając od salonu powinniśmy zachować spójność, konkretną myśl przewodnią. Zwykle sprawia to trudność, jeśli na przykład mamy dzieci, to w ich pokojach będzie zgoła inaczej. To jednak oczywiste i tego nie musimy brać pod uwagę. Ważne, żeby zachować styl przewodni, tam gdzie tylko się da. Pamiętajmy, że nasi goście najpierw będą mogli obejrzeć przedpokój, który powinien być zapowiedzią tego co ich czeka, a później salon, najistotniejsze pomieszczenie w całym domu.

To tam wyrobią sobie opinie o naszym gniazdku. Oczywiście, to bardzo ważne, żeby nie sugerować się tylko opinią ludzi, bo wtedy można ulec konfuzji, gdyż nigdy nie jest tak, że wszystkim dana rzecz się podoba. Musimy przede wszystkim myśleć o sobie i jeśli konkretne meble do salonu czy sofa jednoosobowa przypadły nam do gustu, to powinniśmy je kupić (przydatne porady na Jeśli my będziemy czuć się swobodnie w sowim mieszkaniu, to tak samo poczują się odwiedzające nas osoby. To kluczowa zasada, o której zawsze należy pamiętać. Na nic nam dogadzanie innym, ich gustom, podobnie, jak nie ma co liczyć na przesadne naśladowanie modnych trendów, gdyż to raczej nie wychodzi.

sofa

Autor: Eric E Castro
Źródło: http://www.flickr.com

W mieszkaniu urządzonym przez nas, gdzie można odczuć nasz styl i nasze nastawienie do życia, każdy odwiedzający będzie czuł się lepiej, bardziej komfortowo. To jest chyba najistotniejsze, gdy zapraszamy kogoś do siebie. Pamiętając o tym urządzajmy swoje mieszkanie, ale co najważniejsze zachowajmy proporcje, czyli nie przesadzajmy, aby się komuś spodobać. Niech będzie twórczo, ale zgodnie z naszymi upodobaniami.