Obok sedesu i wanny w naszych łazienkach możemy spotkać trzeci ważny element wyposażenia, jakim jest umywalka. Urządzając łazienkę większość ludzi największą uwagę będzie zwracać na wybranie wanny, sprawę pozostałego wyposażenia traktując z mniejszym zaangażowaniem. A przecież nowoczesne wzornictwo i ciekawa stylistyka dotarły także do tego elementu wyposażenia, dostarczając projektantom możliwość interesujących, niebanalnych aranżacji.

Umywalki z serii EGO by Antonio Citterio

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Oczywiście w dalszym ciągu w łazienkach królują typowe, półokrągłe modele umywalek o najróżniejszej głębokości i szerokości. Lecz urozmaicona propozycja wytwórców spowodowała, że konsumenci zaczęli się decydować na coraz bardziej odważne połączenia, na przykład umywalki w kształcie misek lub w kształcie prostokąta.

Oczywiście nie do wszystkich łazienek umywalki tego typu będą pasować, lecz przy dobrym dobraniu reszty elementów uzyskać można niezwykle interesujące rezultaty. Niestandardowe wzory zaczęły produkować największe firmy z branży, widząc potencjał takich wyrobów. I tak przykładowo Keramag ma parę modeli umywalek prostokątnych, także Koło wprowadziło do swojej gamy produktów tego typu umywalki.

Umywalka Keramag 75 iCon0 jest szeroka na 75 cm, tak więc będzie się nadawać raczej do większych łazienek. Wykonana jest, zresztą podobnie jak Umywalka Keramag z wysokogatunkowej ceramiki, a poza tym wykorzystano w nich specjalną powłokę Keratect, znacznie zwiększającą odporność na zarysowania i mechaniczne uszkodzenia. Umywalki są utrzymane w surowej ale przy tym nowoczesnej stylistyce, i będą dobrze pasowały w większych, stylowo urządzonych wnętrzach. Z kolei Koło ma umywalki dużo lepiej nadające się do łazienek małych. Umywalka Koło 50 Modo L31950900 ma raptem pół metra szerokości, więc do łazienek o niewielkiej powierzchni pasować będzie idealnie. Tu także użyta została nowoczesna powłoka która powiększa wytrzymałość ceramiki, tak więc posłuży ona przez kilkanaście lat. Bardzo ciekawie wygląda również Umywalka Koło TWINS L51161, ze swoją szerokością 60 cm na pewno może znaleźć miejsce w wielu łazienkach.