Popularność retro znalazła także swoje odzwierciedlenie w wystroju wnętrz. Wytworna łazienka z połowy XX wieku to najlepsze rozwiązanie dla wielbicielek retro. Łazienka i reszta domu muszą w pewnym sensie stworzyć całość, więc możemy skoncentrować się na zdecydowanym stylu. Retro to odpowiedni styl i może dać wiele perspektyw, więc warto zdecydować się na słodką łazienkę w stylu lat 50-tych albo na wytworny salon kąpielowy pełny unikalnych ozdób.

łazienka, stylowa łazienka

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
Elementy retroDrewniane podłogi, pasiaste tapety i zdobione krany – to pierwsze skojarzenia wiążące się z retro. Nowoczesne kabiny Dolphi i modne krany nie łączą się z retro aranżacją. Na pewno warto spróbować połączyć style i tak stworzyć coś absolutnie innego. Propozycje sklepów pozwalają na wszystko, bo są specjalne zestawy dla wielbicieli pierwszej połowy XX w., ale także wariacje na ich temat.

Zrobisz krok do przodu, jeżeli obejrzysz, co ma praktyczna oferta (https://oknar-internorm.pl/). Sprawdź, że faktycznie informacje na niej zawarte są ważne.

Idealna łazienka w stylu retro to przestrzeganie pewnych zasad, ale interesująca seria Roca Dama Senso w połączeniu z drewnianymi podłogami i ciężkimi dekoracjami może dać faktycznie zaskakujący efekt. Zobacz przykładowe produkty.

Elegancka łazienkaPopularność elementów z drewna w łazienkach jest zauważalna. Profesjonalnie zadbane trwałe typy drewna pozwalają stworzyć intrygujący klimat. Błyszczące szczegóły będą pasowały do tego bardzo dobrze, dlatego trzeba dobierać krany właśnie w tym stylu. Retro to z całą pewnością wanna, a świetnym rozwiązaniem jest ta zabytkowa na nóżkach. Drewno jest nie takie tanie, dlatego dobrym rozwiązaniem mogą okazać się płytki drewnopodobne Halcon.

prysznic, kabina prysznicowa

Autor: charlene mcbride
Źródło: http://www.flickr.com

Różowe lata pięćdziesiąteRetro to nie jedynie szczegóły i luksusowe dodatki, jednak również słodkie, cukierkowe wnętrza. Armatura sanitarna – idź tutaj – jest też do kupienia w innych kolorach, jednak jesteśmy przyzwyczajeni do białego. Pastele pozwalają wymyślić idealne wnętrze w stylu amerykańskich filmów. Tapeta w pastelowe pasy jest tłem do dalszych działań.

Całość może zależeć od koncepcji, ale to dekoracje dodają uroku całości, więc należy pamiętać, że nawet opakowania na kosmetyki nie są bez znaczenia. Najlepiej opierać się też na seriach produktów, np. Cersanit, żeby skompletować spójną całość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *