Jaki rodzaj oświetlenia zainstalować w salonie, a jaki w pomieszczeniu dla malucha

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Salon i pokój dla berbecia to reprezentacyjne pomieszczenia w lokalu mieszkalnym. W pokoju dziennym przyjmujemy gości, a dopiero co wyposażony pokój dla dzieciaka jest często odwiedzany przez dziadków, przyjaciół ze swymi pociechami, a także bliskich i dalekich sąsiadów. Nadchodzące wielkimi krokami listopadowe i zimowe dni są krótkie, zatem do tych pomieszczeń przyda się solidne oświetlenie.

W końcu takie odwiedziny odbywają się standardowo w późnopopołudniowych i wieczornych porach, kiedy wszyscy zdążą już wrócić z pracy. Salon można wyposażyć w naprawdę książęcym stylu. Wtedy fantastycznie z jego wnętrzem będą łączyć się kinkiety (polecamy lampy biurowe sufitowe) kryształowe – . Ich krystaliczne elementy rozszczepiają promienie z żarówki i w ten sposób dodają blasku rzeczom znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Poza tym ich zaletą staje się to, że dają lekko przyćmione światło, które będzie idealną oprawą przeciągających się do późnej nocy rozmów towarzyskich, a także przyda się w czasie oglądania filmów w telewizji. Kinkiety kryształowe będą świetnym rozwiązaniem dla osób lubiących otaczać się błyskotkami, bibelotami czy mniejszymi bądź większymi lustrami.

Inną, taką samo dobrą, receptą na ciekawą i udaną aranżację wnętrza, będzie umeblowanie pokoju dziennego w stylu z dawnych stuleci. Stylizacja na pokój z czasów naszych babć i dziadków spodoba się mężczyznom doceniającym tradycję. Do tak zaaranżowanych wnętrz będą pasować stylowe żyrandole, które dobrze oświetlą całe pomieszczenie. Staroświeckie małżeństwa będą mogły bez przeszkód grać z przyjaciółmi w pokera bądź oglądać zdjęcia sprzed lat. Stylowe żyrandole – pasują także do wiekowych mieszkań, gdzie stanowią znakomite uzupełnienie wnętrz pomieszczeń urządzonych w stylu tych XIX-wiecznych. kinkiety (polecamy żyrandole do salonu klasyczne)

Natomiast wyposażenie pokoju dla naszych milusińskich musi uwzględniać ich wiek i upodobania. Duży żyrandol będzie konieczny tylko w trakcie zabaw, ale już w czasie kołysania do snu, przyda się bardziej dyskretne światło. Szkraby boją się zasypiać w ciemnym pokoju, więc idealnym rodzajem oświetlenia na porę nocną będą kinkiety dla dzieci. Delikatne światło nie będzie razić w oczy i zapewni tym samym spokojny sen. Kinkiety dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych, niepalnych materiałów oraz posiadać stonowane barwy i oczywiście podobizny ulubionych bohaterów z dobranocki.