Jak dobrać rakietę do tenisa do własnych potrzeb?

Kategorie Ciekawostki
Tenis jest sportem na dzień dzisiejszy coraz bardziej popularnym. Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce panowało zazwyczaj przekonanie o tym, że jest to dziedzina jedynie dla bogatych osób, a więc w pewien sposób elitarna. To zjawisko powoli się zmienia i obecnie coraz więcej osób młodych i starszych próbuje swoich sił na korcie. Tenis bez wątpienia jest dyscypliną wymagającą sporej siły, a przy tym poprawiającą refleks i formę.

tenis

Autor: Steven Pisano
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu niektórzy ludzie podejmują decyzję o nauce gry w tenisa w celu wyrobienia sobie wymarzonej sylwetki. Tenis zalicza się bowiem do tego rodzaju sportów, przy których zawodnik się bardzo męczy i dzięki temu traci dużo kalorii. Nauka tej dyscypliny zwykle nie jest bardzo długa i kłopotliwa, rzecz jasna bardzo dużo zależy jednak od formy zawodnika. Dla zawodników, którzy uprawiają tenis (www.siatkasportowa.pl/siatka-do-tenisa-ziemnego/) od długiego czasu i są w tym na wysokim poziomie, coraz większą wagę ma sprzęt używany do gry. U części osób już na samym początku rodzą się pytania, przede wszystkim o kupno odpowiedniej rakiety tenisowej.

Aspekty, jakie należy brać pod uwagę

Rakieta tenisowa jest przyrządem, którego wybór wymaga przemyślenia wielu kwestii. Oczywiście dla wielu osób podstawową kwestią ograniczającą będzie zasobność portfela (sprawdź jaką rakietę wybrać). Na szczęście rakiety do tenisa prezentują znaczną rozpiętość jeśli chodzi o ceny i szczególnie początkujący nie muszą od razu kupować tych najdroższych. Również niższym kosztem można

tenis

Autor: adidas
Źródło: adidas

dopasować profesjonalną rakietę. Jej cechy uzależnia się przede wszystkim od częstotliwości grania. Jasne jest, że dla osoby grającej bardzo okazjonalnie rozsądnym wyborem będzie rakieta mniej kosztowna. Oprócz tego iatotna jest także płeć sportowca i wiek, inne są bowiem rakiety dla dzieci, a osmienne dla dorosłych.

Dla zaawansowanych zawodników

Amatorzy tenisa, którzy grają już od wielu lat, zwykle sami powiadają wiedzę jaki sprzęt kupować do swoich możliwości. Oprócz tego sportowcy zawodowi często mają swoje ulubione modele, do których są przyzwyczajeni. Trzeba dodać, że rakiety bardzo dobrej jakości i renomowanych firm zazwyczaj mają też odpowiednio wysokie ceny. Niektóre z nich kosztują nawet więcej niż tysiąc złotych – znacznie więcej zobaczysz na www na