Jeśli decydujesz się na kupno swojego mieszkania, na początku powinieneś zastanowić się dokładnie nad tym, czy kupić mieszkanie prosto od dewelopera czy też zdecydować się na kupno mieszkania z drugiej ręki. Zwykle myślimy, że zakup mieszkania z drugiej ręki jest o wiele bardziej opłacalny i pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jeżeli jednak dobrze się nad tym zastanowisz i dokładnie podliczysz wszystkie koszta związane z kupnem mieszkania z rynku wtórnego, wtedy stanowczo zaczniesz doceniać deweloperów.

mieszkanie

Autor: Living Rooms London
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy nie jesteś przekonany, możesz to właściwie w każdej chwili zweryfikować. Jeżeli wpiszesz w wyszukiwarkę internetową przykładowo hasło „Wrocław deweloper”, na pewno uda Ci się odnaleźć dużo stron internetowych deweloperów, którzy proponują do kupna swoje mieszkania (polecany deweloper z Wrocławia). Jeżeli skrupulatnie obejrzysz ich witryny internetowe, kategorycznie zauważysz, jakie są ceny konkretnych mieszkań, a także to, że deweloperzy czasami oferują również ciekawe promocje. Jeśli zobaczysz dla przykładu ciekawą ofertę na niedrogie mieszkania z tarasem Wrocław, wtedy stanowczo nie powinieneś zastanawiać się ani chwili – wrocławskie mieszkania z tarasem.
Kiedy nie zdecydujesz się na kupno takiego mieszkania, zdecydowanie będziesz tego żałował. Jeżeli jednak nie chcesz jeszcze kupować mieszkania, wtedy zajmij się porównaniem cen oferowanych przez dewelopera (pamiętaj, że niemal zawsze można wynegocjować dodatkowo jaką obniżkę), a następnie sprawdź ceny mieszkań sprzedawanych z drugiej ręki. Wtedy wielce

mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

ważne jest, w jakim stanie jest oferowane mieszkanie – zwykle takie mieszkania wymagają remontu, który potrafi pochłonąć naprawdę wielkie pieniądze.

Jeśli na dodatek właściciel oferuje mieszkanie bez mebli, wtedy musisz doliczyć do jego ceny również koszt jego wyposażenia, który w ogóle nie będzie taki mały. W takich przypadkach okazuje się zwykle, że koszt zakupu mieszkania z drugiej ręki jest porównywalny z kosztem kupna mieszkania u dewelopera. W takiej sytuacji na pewno nie warto się zastanawiać ani minuty – mieszkanie kupione u dewelopera bez wątpienia będzie o wiele ciekawszym pomysłem.