Nie każdy wie, jak fundamentalne jest dobre światło w codzienności. Oczywiście najbardziej korzystne dla zdrowia jest naturalne światło. Sporo badań stwierdziło, że niedobór promieni słonecznych jest przyczyną zaburzeń chorobowych. Obywatele półwyspu skandynawskiego np. bardzo często chorują na depresję.

Za to zbyt długotrwałe wystawienie na działanie Słońca okazuje się być sprawcą czerniaka. Ważne jest też oświetlenie w mieszkaniu i w miejscu pracy. Mądrze jest postawić na lampy nowoczesne, które opierają się na technice LED.

żarówki LED

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Dla sporej części ludzi mieszkanie jest równocześnie miejscem pracy. Mądrze jest w domu zrobić sobie osobny gabinet. Wiele badań renomowanych badaczy pokazuje, że odpowiednie światło ma znaczny wpływ na efektywność pracy. Z tego powodu lampy gabinetowe należy dobrać z głową. Lampy, które mają technikę LED, cechują się prostotą zmiany odcienia światła. A jak na pewno słyszałeś kiedyś, odcień światła wpływa na funkcjonowanie ludzkiego mózgu. Poczytaj w cyberprzestrzeni, jakie odcienie wywołują jakie efekty. Lampy gabinetowe możesz wyposażyć w diody, które tworzą mocny blask, mobilizujący do wzmożonego wysiłku umysłowego. W sypialni warto zamontować nieco przyduszone światło (zobacz link do strony) w miłym odcieniu. W miejscach w rodzaju salonu warto wstawić lampy nowoczesne, które dają światło zbliżone do naturalnego blasku naszej dobroczynnej gwiazdy.

O ile masz potomstwo, pamiętaj, że w pomieszczeniu berbecia powinno być innego rodzaju oświetlenie. Możesz zakupić specjalne lampki nocne dla dzieci. Rekomendujemy zamontowanie oświetlenia głównego, które da się dowolnie moderować. Pociechy zwykle lękają się mroku, zatem światło, które możesz jedynie przyciemnić zamiast całkowicie gasić, może im zapewnić mocną ulgę.

Jeżeli chorujesz na zapaści nastroju, kup zaawansowane światło antydepresyjne. Jak już wspomniano wcześniej, deficyt Słońca wykazuje katastrofalny wpływ na samopoczucie ludzkie. Osoby, które odczuwają takiego rodzaju deficyty, muszą robić sobie częste terapie z lampami antydepresyjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *