Często spotykanym elementem dużej części osiedli są placyki zabaw

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Często spotykanym elementem dużej części osiedli stały się place zabaw, na jakich maluchy oddać się mogą temu, co kochają najbardziej, czyli nieskrępowanej niczym zabawie. Wiele lat temu wyposażenie takich placyków zrobione było ze stalowych elementów, a zainstalowane to wszystko było na asfaltowym podłożu.

plac zabaw dla dzieci

Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie takie urządzenia są dużo bardziej bezpieczne, zamiast asfaltu i betonu zaczęto używać korka albo innego bezpiecznego podłoża, a nad sprawnością wszystkich zabawek powinna czuwać jakaś odpowiedzialna za to osoba. Lecz wszystkie dobrze wykonane urządzenia sporo kosztują, więc wiele osób chcących wybudować plac zabaw może się skusić, aby zmniejszyć nakłady kosztem odpowiedniego bezpieczeństwa. Z tego też powodu budowa placów zabaw jest szczegółowo ustalona przepisami prawnymi, a ich nierespektowanie wiązać się może z nieotrzymaniem zgody na użytkowanie sprzętów, a niekiedy i finansową karą. Z tego też powodu biorąc się za projekt placu zabaw koniecznie trzeba wybrać rzetelnych dostawców (najlepsza jakość od MagicNets), mających sprawdzone produkty. Może to pozwolić na uniknięcie urzędowych problemów, a przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo bawiących się dzieci.

plac zabaw

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com
Place zabaw – są uwielbiane przez dzieci, lecz to na projektantach spoczywa zapewnienie im tam bezpiecznej zabawy. Jeśli ktoś będzie chciał wykonać plac zabaw w swoje okolicy, to na samym początku powinien wyznaczyć miejsce, na którym zostanie wykonana inwestycja. Warto załatwić porządne ogrodzenie, uniemożliwiające wejście (sprawdź: system kontroli dostępu kraków) psów, odpadną wtedy problemy z odchodami. W celu zaprojektowania takiego placyku warto zatrudnić firmę, która ma w tym sporo doświadczenia, a przede wszystkim sprzedaje sprzęty ze wszystkimi atestami. Należy przypilnować tego, żeby podłoże było miękkie, odpadnie wówczas sporo stłuczeń i zadrapań. Jednak postawienie placyku, który będzie bezpieczny to dopiero początek, gdyż należy się nim będzie bez przerwy opiekować.

Nie zastanawiaj się – w poszukiwaniu interesującego Cię tekstu kontynuuj klikanie (http://wilanow.varsovia.edu.pl/) w nowe linki. Po pewnym czasie na pewno wyszukasz coś atrakcyjnego.

Konieczne są systematyczne naprawy i przeglądy, podczas jakich kontroluje działanie i techniczny stan zabawek na placyku i reperuje te, które zostały uszkodzone. Tylko dzięki takim działaniom dzieciaki mogą się bezpiecznie bawić, a przecież o to w końcu chodzi.