Odnośnie wybrania najlepszej pieluchy dla naszego malucha

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Wiemy, że pieluchy wielorazowe to najlepsza forma pieluchowania pociech. Żeby odciążyć ten ciężki czas, warto pomyśleć o dobrze wybranych otulaczach, jakie będą utrzymywały pieluszkę w stosownym położeniu, zabezpieczały i zabezpieczały ubranko przed przemoczeniem. To nie jest prosty wybór.Na rynku jest wielu wytwórców oferujących rozmaitego gatunku otulacze dla bobasów.

otulacz dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, żeby kupować otulacze rozmiarowo dobrane pod względem wagi dziecka, jakie najpoprawniej dopasowują sie, głównie do cienkich nóżek i jeszcze nie dużego brzuszka. Otulacze są korygowane za pomocą delikatnych rzepów czy też zatrzasków (zobacz tę stronę). Dla noworodka winniśmy wybrać otulacz minimalny rozmiarowo od 2 kg do 5 kg. Otulacz z bawełny i PUL-u to taki, jaki prócz surowca PUL, ma obrzeżną powłokę bawełnianą. Są one niezwykle porządnie oddychające i wentylujące.Otulacz pulowy jak sama nazwa podkreśla składa się jedynie z materiału typu PUL – czyli zalaminowanego poliestru. Niezwykle prędko schnie.

Otulacz z wełny jest wykonany w 100% z wełny merynosów, która w pełni oddycha zachowując doskonałą ciepłotę ciała dziecka i uniemożliwiając przegrzanie. Taki otulacz w zasadzie wietrzymy – chyba że ulegnie zabrudzeniu. Pierzemy go manualnie co 1-2 tygodnie. Niestety niespiesznie schnie i trzeba go lanolinować, ażeby zagwarantować skuteczną ochronę przed przesiąkaniem.

Wybór otulaczy jest niezwykle wysoki, barwne, w śmieszne wzorki, w przeróżnych wielkościach, korygowane rzepami ewentualnie napami. Gdy milusiński ubrudzi otulacz niezbyt mocno, trzeba spłukać go pod bieżącą wodą, lub przetrzeć szmatką, jak tylko uschnie użyć powtórnie.

Jeżeli przedstawiony tekst zabrał Cię w nieznany rejon wiedzy, to dobrze się składa, gdyż masz możliwość zgłębić pozostałe informacje tutaj (https://www.rehabilitacje.org/rehabilitacja-dzieci) – kliknij na ten link oraz poczytaj więcej.

Nie musimy prać otulaczy po każdym przewinięciu, o ile się nie zanieczyścił podmieniamy tylko eko pieluszkę, o której więcej tu: interesujący link. Otulacz użytkuje się z eko pieluszkami wielorazowymi, oraz z jednokrotnymi wkładkami, które błyskawicznie, bez problemu wspomagają zlikwidować zawartość stałą, i ochraniają dziecko przed wilgocią z pieluszki. Dla specjalnego zabezpieczenia przed przemoczeniem np. w nocy, trzeba użyć poza tym niesłychanie chłonnych eko pieluszek. Otulacze i eko pieluszki wybieramy, biorąc pod uwagę osobiste wymogi i upodobania.