Ściany są zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych każdego mieszkania. Warto mieć to na względzie i planując rodzaj dekoracji pomyśleć także nad ciekawymi rozwiązaniami dla ścian. Rzecz jasna, jeżeli ktoś jest zwolennikiem klasyki może pozwolić sobie na pomalowanie ścian na określony kolor. Obecnie jednak modne są również inne rozwiązania, jak na przykład tapety/fototapety o różnych wzorach, lub kamienie dekoracyjne.

fototapeta - wybrzeże

Autor: Yinan Chen
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanawiając się nad wyborem idealnej dla siebie opcji warto przemyśleć kilka kwestii: wielkość pomieszczenia, jego stylistykę, osobiste potrzeby i co najważniejsze – posiadane fundusze. Przykładowo, kamienie dekoracyjne w małych pokojach mogą stanowić element nazbyt przytłaczający, redukujący niepotrzebnie powierzchnię, gdyż same w sobie są już dość masywne. Trzeba mieć to na uwadze. Ewentualnie, warto zdecydować się na pokrycie kamieniem tylko jednej ściany, wówczas będzie on stanowił wyłącznie element dodatkowy.

Spójrz nie tylko na ten artykuł, ale także na komentarze ze strony (https://www.projektoskop.pl/jak-zbudowac-kominek-budowa-kominka-krok-po-kroku/). Możliwe, że pewne z nich zaciekawią Cię na tyle, że zechcesz zostawić własną recenzję.

Interesującą alternatywą dla zwyczajnych ścian są popularne dzisiaj fototapety, zwłaszcza fototapety uliczki – które są w stanie optycznie powiększać pomieszczenie oraz nadać mu pewnego rodzaju głębię. Fototapety takie są idealne zarówno do pomieszczeń wykończonych nowocześnie, jak także do tych, które są zdecydowanie bardziej klasyczne. Wszystko zależy od tego, który wzór się finalnie wybierze.

Jeśli omawiany tekst jest dla Ciebie interesujący, to bez wahania przeczytaj też uwagi z witryny – one również są warte Twojego zainteresowania.

Tapety i fototapety to idealna oferta dla tych osób, którym jednolity kolor ścian już dawno się znudził. Na rynku proponowany jest ich dosyć bogaty wybór, toteż niezależnie od oczekiwań, znajdzie się stosowny produkt. Doskonale, jeśli tapeta nie będzie nachalna, bardzo mocno zdobiona, zwłaszcza jeżeli meble są dekoracyjne. Tapety powinny stanowić dla nich tło. Na pierwszy plan mogą wysuwać się dopiero w momencie, gdy mieszkanie jest urządzone surowo, a meble odznaczają się prostymi formami. Wtedy tapeta czy fototapeta stanowi jeden mocny punkt, jaki przyciąga uwagę.

Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszy się także sztukateria, która była powszechna w kamienicach przedwojennych, ale w budownictwie socjalistycznym tego rodzaju ozdoby uznawano za element zbędny. Dziś sztukateria ma grono oddanych wielbicieli, ponieważ jest w stanie zapewnić atrakcyjny efekt.