Czasami pies jest najlepszym przyjacielem człowieka

Kategorie Na świecie
Mastif tybetański, bądź inaczej pisząc tibetan mastiff, podług iście encyklopedycznego motywowania to rasa psów kategoryzowana dogrupy molosów w gatunku górzystym, wyhodowana została ona w Tybecie do zaganiania zwierząt a także do stróżowania.

Istnieje sporo niedomówień na temat historii mastifa tybetańskiego. Przyczyn tego stanu musimy szukać w tym, iż Tybet przez długie okresy pozostawał w sporej izolacji od innych kultur, więc prawda nie do końca jest odkryta.

Niezbędna jest Ci najnowsza treść (http://www.aquablendpolska.com/katalog/lampy-led-do-obory,452.html) pewnego postu? Może pragnąłbyś skorzystać z informacji, które opracowaliśmy na kolejnej stronie. Zachęcamy!

Można jednakże ukazać najbardziej zasadne fakty.

Rodzima nazwa („do khyi”), to znaczy psa „trzymanego na uwięzi”. Tego typu zwrot dosyć trafnie oddaje użytkowość takiego psa.szczegółowe informacje acana adult acana adultW nocy bowiem chronił on zwierząt hodowlanych, zaś w ciągu dnia musiał być przywiązywany, gdyż odznaczał się znaczną agresywnością (LINK). Arystoteles przykładowo wspominał „psy indyjskie” (odpowiadające dogowi tybetańskiemu), jakie z Tybetu trafiły do Indii. Stamtąd błyskawicznie rozprzestrzenił się na tereny persów.

Szczeniaki mastifa tybetańskiego są pieskami o niesamowicie dynamicznym temperamencie, przejawiające tendencję do inicjatywy. Jednak, są to niezwykle miłe i chętne do zabawy czworonogi. Nawet po dłuższym okresie wychowania, nasz mastif tybetański może ukazywać ochotę na frajdę. Jeśli godnie podejdzie się do hodowli oraz edukowania tego psa, potrafi on być bardzo statycznym czworonogiem, dostosowującym się do komend, obrońcą oraz ostrożnym towarzyszem życia.

Tibetan mastiff

Autor: Andrea Arden
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia rasa tibetan mastiff to jedna z najmądrzejszych oraz najbardziej bystrych ras czworonogów, okazjonalnie przejawiającej zachowania awanturnicze, atoli jest to jednocześnie rasa nieufna oraz wyspecjalizowana w reagowaniu na ewentualne zagrożenie. Warto więc sprawić sobie takiego psa, istotnie może on okazać się doskonałym i lojalnym przyjacielem. Zapewne spełni on pokładane w nim nadzieje, przyjaciela odnajdą w nim ludzie poukładani, jak i bardziej energiczni. Mastif potrafi naprawdę kochać, ale i obronić, tak więc pamiętajmy o tym, gdy już zdecydujemy się na jego zakup .