W jaki sposób kupić opony na zimę?

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Coraz zimniejsze dni bądź nadchodząca zima sprawiają, iż nie tylko powinniśmy zamienić garderobę na cieplejszą, lecz również zastanowić się nad zamontowaniem opon zimowych. Dzięki nim nie wpadniemy w poślizg na każdej zamarzniętej jezdni oraz nie narazimy na niebezpieczeństwo ani siebie, ani naszych współpasażerów. O czym trzeba pamiętać, jeżeli dopiero planujemy zamówić opony na zimę?

Co najistotniejsze, wymienić musimy wszystkie opony (tutaj), nie zaś – jak wielu ma w zwyczaju – jedynie dwie. Taka oszczędność może być nadzwyczaj ryzykowna. Po drugie, nie bez znaczenia jest ich wielkość. Opony zimowe nie powinny być węższe od opon letnich, gdyż nie będą dobrze trzymać się zaśnieżonej jezdni.

pojedyncza opona

Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o samego producenta opon, nie jest dobrze decydować się na mniej kosztowne odpowiedniki, albowiem może stracić na tym jakość produktu. Dobre opony to pewne opony. Należy zapoznać się z opiniami na forach internetowych albo popytać najbliższych, którą markę polecają. Dzięki ich pomocy lub rzetelnej poradzie sprzedawcy na pewno nie będziemy rozczarowani zakupami. Polecamy felgi stalowe.

Następnym istotnym czynnikiem jest wspomniana przy marce cena. Używane opony są z pewnością tańsze, ale skąd możemy mieć pewność czy nie należały one do auta powypadkowego? Dlatego zakupów z aukcji powinniśmy w tym przypadku unikać. Korzystniej jest trzymać się sprawdzonych sklepów i nowych, markowych opon. Dobrze jest zajrzeć do sklepów internetowych, ponieważ w sieci czekają na nas o wiele mniejsze ceny. Auta wiążą się z wieloma wydatkami, zatem można czasami skorzystać z tańszych rozwiązań, szczególnie, iż sklepy internetowe oferują takie same, markowe opony.

Przed zamówieniem konkretnych opon warto jeszcze przeanalizować testy opon zimowych. Eksperci weryfikują, który producent zrobił najlepsze opony, znakomite w nawet najtrudniejszych warunkach. Tego rodzaju ranking opon zimowych jest bardzo użyteczny, bowiem opony wpływają w dużo większym stopniu na nasze bezpieczeństwo, niż np. decyzja czy kupić felgi – http://www.sportwheels.pl/firm-pol-1464964671-OZ-Racing.html – stalowe, czy aluminiowe. Powinniśmy skontrolować wszystkie informacje, by zrobić udane zakupy oraz bezpiecznie jeździć po każdej drodze. To najważniejsze, szczególnie, jeśli jadą z nami nasi najbliżsi i chcemy pomyślnie dotrzeć do celu.