Jako esteci, miłośnicy form elegancki, uroczych, czasem zaskakujących, czasem subtelnych w swojej prostocie, postanowiliśmy tym razem przyjrzeć się rzeczywistości pojemników hermetycznych. Okazuje się, że światowej klasy designerzy i ceniące sobie rozmaitość form uznane marki oferują miłośnikom ładnej kuchni ciekawe w formie pojemniki na sypkie produkty.

Juuri - pojelniki hermetyczne

Autor: MENU
Źródło: www.smakprostoty.pl
Dziś rzut oka na serię Juuri, którą dla duńskiej marki MENU zaprojektowała Sarah Böttger. Linia Juuri jest dość różnorodna. Wprawdzie każdy pojemnik kosze do segregacji odpadów stworzony jest z masywnego szkła, ale różnią się formą i, nade wszystko, pokryweczkami. Niektóre z pojemników zamyka sporych rozmiarów pokrywka w formie termosowego „kubeczka” o błękitnej i szarej barwie. Inny ma płaską pokrywkę, wygląda więc tak, jakby tu nieco nie pasował. Gdy jednak przyjrzeć się całej linii Juuri, można zauważyć ich stylistyczną spójność.

Jest w tych pojemniczkach, co dziwne, jakaś, bardzo typowa dla skandynawskiego designu, melancholia. Czy wynika z kolorystyki zestawu, czy formy, trudno powiedzieć. Jedno jest wiadome, w pojemnikach marki MENU ryż, mąka, cukier, herbata, czy co tam komu przyjdzie do głowy przechować – zaprezentują się wyjątkowo elegancko i wdzięcznie.
Ale Juuri (modne dodatki kuchenne) jest nie tylko uroczy – pełni też z oddaniem narzuconą mu przez designerkę funkcję – chroni przed wilgocią za sprawą silikonowego kołnierza, w który zaopatrzone są pokrywki.

Chwała temu, kto pierwszy wpadł na pomysł stworzenia hermetycznych pojemników. Wszyscy, którzy wyposażeni są w sporą estetyczną wrażliwość, szczerze nienawidzą wymiętych i wytłuszczonych opakowań z mąką, cukrem, czy ryżem, które, siejąc zawartością na prawo i lewo, panoszą się w półce. Chwała więc uroczym i funkcjonalnym pojemnikom, strażnikom świeżości.

Źródło: