Jakim sposobem zatroszczyć się o porządek w naszej kuchni

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Jej Królewska Wysokość Szuflada! Troszczy się o porządek, ułatwia gotowanie. W pokaźnych szafkach nietrudno o nieład i chaos. Natomiast w szufladach każdy przedmiot podany jest jak na tacy – pod warunkiem, że ją właściwie zorganizujemy. Postawmy na separatory, tace na sztućce, maty powstrzymujące przemieszczanie przedmiotów. Im więcej dodatkowych akcesoriów, tym lepsza organizacja. Recepturki nie będą zalegać pod woreczkami śniadaniowymi, a łyżeczki odseparują się od noży. Zamiast paru podblatowych szuflad dobrze jest zamontować jedną wysoką, z wieloma półkami, która usprawnia korzystanie z zawartości półek. Aby było jeszcze wygodniej, wybierzmy system z regulowaną wysokością koszy. Taka szuflada może odegrać rolę spiżarni. Odpowiednio dobrane akcesoria meblowe wprowadzają ład i porządek w przestrzeni kuchennej (tu znacznie więcej na ten temat: ). Ponieważ kuchnia to nie tylko sprzęty, ale i odpadki.

w kuhni

Autor: deboxer
Źródło: http://www.flickr.com
Ta kwestia wymusza na nas pewną dozę dyscypliny. Sukcesywnie staje się jednak dobrym i jakże docenianym nawykiem.

Na początku mamy wrażenie, że sprawa jest skomplikowana. Jak segregować, w którym pojemniku przechowywać, dokąd wrzucać? Bez obaw! Warto przeprowadzić tygodniowy test – dowiedz się, ile i jakich odpadów w twoim gospodarstwie domowym produkuje się w największych ilościach. Ta próba spowoduje, iż łatwo dobierzesz odpowiedni rozmiar pojemników z każdego rodzaju. Nie martwmy się, że nasza kuchnia nie oczarowuje pokaźnymi rozmiarami.

kuchnia

Autor: Sarah & Austin Houghton-Bird
Źródło: http://www.flickr.com

Kosze do segregacji nie muszą być na widoku. Do dyspozycji mamy systemy sortowników, które bez problemu założymy w szafkach o różnych gabarytach. Dostaniemy proste modele na jeden lub dwa rodzaje odpadków, bardziej zaawansowane z czterema pojemnikami, oraz filtrami chroniącymi przed rozprzestrzenianiem się przykrych woni.

Niektóre modele sortowników mogą być montowane w już istniejących kuchniach, lub być elementem dopiero powstającej kuchni. Znakomicie wypełniają przestrzeń pod zlewozmywakiem.

Przy pomocy koszy wysuwanych jak szuflada, segregacja śmieci to tylko przyjemność! Odpowiednio dobrany kosz, dopasowany do szafki i ilości wytwarzanych śmieci, może w znacznym stopniu ułatwić pracę w kuchni i sensowne segregowanie. http://reling.pl/pl/c/Kosze-do-segregacji-smieci/53 www.reling.pl/