Zastanawiasz się, jak urządzić mieszkanie? Co wybrać, jak stylistycznie dobrać wszelkie części składowe? Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nie jedynie Ty o tym myślisz. W każdy dzień tysiące osób zastanawia się jak urządzić swój dom. Dawniej było trochę prościej, gdyż nie było zbyt dużego wyboru, aktualnie wybór jest, lecz nie zawsze dopasowany na naszą kieszeń, nie możemy też zakupić każdej rzeczy, na którą mamy ochotę. Wiadomo, czynnik ekonomiczny jest najistotniejszy.

Lampka nocna

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Zamiast się zastanawiać, w którą stronę pójść, aby było najtaniej, lepiej postaw się w położeniu…swojego mieszkania. Gdybyś nim był czego byś u siebie nie chciał? Prawdopodobnie nie życzyłbyś sobie kurzu, pyłu i brudu czy ciągłego bałaganu, ale to akurat normalne. Zapewne nie chciałbyś też, ażeby przytłaczała Cię nadmierna ilość różnego rodzaju niepotrzebnych sprzętów. Swoją

Blok mieszkalny

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

drogą, czym więcej rzeczy w domu, tym większa szansa, iż właśnie będzie zbierał się kurz.

Tak więc, zbyt dużo rzeczy to łatwa droga do kataklizmu – wiecznego bałaganu. No chyba, że masz bardzo dużo czasu, żeby posprzątać to wszystko i doprowadzić do optymalnego porządku. Lecz tu pytanie, czy masz tego czasu wystarczająco dużo? Nawet, jeśli nie jesteś zatrudniony, bo zajmujesz się mieszkaniem, to nie masz pozostałych obowiązków, nie posiadasz dzieci czy choćby zwierząt, o które musisz dbać? Mówi się (mylnie zresztą), iż praca w domu to nie praca, to oczywiście nieprawidłowe myślenie, ponieważ zajmowanie się domem pochłania wiele energii i jest bardzo zajmujące.

Praca w domu to zwyczajne, pełnoetatowe zajęcie. Istnieją ludzie, którzy właściwie zatrudniają osoby do sprzątania, bo sami sobie z tym nie radzą. To tylko pokazuje, ile ta praca kosztuje czasu. Zakładam, iż większości z nas nie ma funduszy na wynajęcie pomocy, więc skupmy się na naszych realnych możliwościach. Skoro chcesz mieć czysto w domu, to zapamiętaj, najważniejsza sprawa: nie przesadzaj z nadmiernym umeblowaniem.

Jeśli szafki do przedpokoju to idealnie wybrane (sprawdź ładne szafki do przedpokoju), bez żadnych dodatkowych ozdobników, no chyba, że dobrze komponują się z całością. Jak kuchnia to przede wszystkim użytkowo, jeśli ozdoby ozdoby to jak najbardziej obrazy lub firanki gotowe duże fotografie. Pokój musi być w dobrym stylu, w nim jest miejsce na książki i pozostałe przedmioty, jakie „łapią” kurz, natomiast w sypialni obowiązkowo musisz zachować sterylność, czyli jak najmniej przedmiotów, bo dzięki temu będzie tam bardzo nieznaczna ilość kurzu.