Każde mieszkanie powinno wyglądać jak na swoją rolę przystaje – jako miejsce, gdzie wypoczywamy, przyjemnie spędzamy czas, w której wiemy, iż nic nam nie grozi. Jak to osiągnąć? Po prostu pomyśl mądrze o rozplanowaniu każdego z elementów, nie pozwól sobie na jakieś zbędne zagracanie, nie minimalizuj, dobierz każdy element pod swoje oczekiwania, gdyż przecież to Ty będziesz tam mieszkać. Mody są okej, lecz jedynie na jeden sezon, a co nam z najbardziej modnego mieszkania w okolicy, jeśli nie będziemy z niego zadowoleni.

Stąd też się bierze nieskomplikowany wniosek, że jeśli pragniemy żyć po swojemu to urządzajmy dom, tak jak nam pasuje. Oczywiście, edukacja nie pójdzie na marne, zawsze warto poznać sposoby na optymalne zagospodarowanie przestrzeni, na wzbogacenie każdego miejsca w domu delikatnym elementem i tak dalej. Nie pozwólmy się jednakże zdominować

Pokój gościnny

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

kreacjami, jakie mówią nam, że tak powinniśmy mieszkać, bo tak każe moda i jakieś normy, tak powinniśmy urządzić, ponieważ żyjemy w 21 wieku.

Jeśli masz chęć wyszukać artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj (https://www.topcotton.pl/) i przejrzyj pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Nie, tak nie dajmy sobą manipulować. Nasz dom to nie

Bloki mieszkalne

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com

główny plac miasta do oglądania, ani do oceniania. Jeden ma taki gust, drugi inny, nie dajmy się zwariować. Jedne szafki łazienkowe (szafki łazienkowe od producenta) zachwycą pół dzielnicy, drugie spodobają się jedynie Tobie – wybierz te drugie.

Jedynie w taki sposób możemy tak urządzić własne mieszkanie, jak nam się podoba. Gdy odrzucimy te wszystkie trendy, głupie porady i pewną kulturową presję, to wtedy poczujemy że oto jesteśmy na własnym terenie. Oczywiście nie popadajmy w skrajności. Jeśli ma być inaczej to nie od razu szokująco (no chyba, że lubimy taki styl), ale jak pokazują badania – do pokoju dziennego pasuje trochę kontrolowanego szaleństwa (na przykład, jaskrawy kolor), ale już do sypialni najbardziej najlepsze będą kolory stonowane, w otoczeniu, których możemy spokojnie odpocząć.

Tak samo postępujmy z odpowiednim oświetleniem. Podsufitowe światło główne jest bardzo przydatne, ale możesz przecież także do pokoju wstawić lampy, które zapewnią przyjemne ciepłe światło tworzące atmosferę. Tym sposobem, kiedy będziemy przykładowo sprzątać możemy skorzystać z głównego światła, lecz gdy zaprosimy gości lub wieczorem będziemy chcieli poczytać, jak znalazł odnajdą się klimatyczne lampy (przeczytaj na stronie na