Co jeszcze możesz zrobić w trosce o bezpieczeństwo swojego pupila

Kategorie Na świecie
Kiedy masz niewielkiego psa i martwisz się, czy Ci nie ucieknie i nie zrobi sobie wówczas krzywdy, bez wątpliwości powinieneś pomyśleć o zamontowaniu dla niego jakiegoś płotu. Kiedy masz niewielkiego pieska na przykład w bloku i nie chcesz, aby wypadł przez taras, wówczas bez wątpienia genialnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie niewidoczne ogrodzenie dla psa.

pies

Autor: laurawashere95
Źródło: http://www.flickr.com
Działa ono dla przykładu jak płot pod wysokim napięciem – skutecznie odgoni psa od zbliżania się do końca tarasu, a jednocześnie oczywiście będzie to na pewno dla niego całkowicie bezpieczne. Wystarczy, że założysz swojemu psu obrożę, która będzie szybko reagowała w sytuacji gdy zbytnio zbliży się on do krawędzi tarasu. Wówczas poczuje on w szyi nieciekawe mrowienie – będzie to dokładnie prąd elektryczny. Choć może to brzmieć trochę brutalnie, bez wątpliwości dajemy Ci gwarancję, że jest to w pełni bezpieczne dla Twojego psa, którego nie będzie to bolało – zobacz szczegóły na http://sport-dog.plzobacz szczegóły na .

Autor: Grumpy Chris
Zwierzęta zazwyczaj mają większą tolerancję na ból niż my, a w dodatku natężenie prądu jest tak ustawione, że nie powoduje krzywdy. Dodatkowo jeśli pies kilka razy poczuje takie nieciekawe mrowienie, wtedy na pewno nie będzie już nawet próbował podchodzić do krawędzi balkonu. Dzięki temu po jakimś czasie noszenie przez niego obróżki nie będzie już potrzebne. To zdecydowanie jeden z najbardziej skutecznych sposobów, dzięki którym zdołasz nauczyć swego psa posłuszeństwa. W dodatku takie ogrodzenie jest bardzo korzystne także dla Ciebie – jeżeli zdecydujesz się na jego zamontowanie, z pewnością nie będziesz tego żałować. Ma ono tę sporą zaletę, że jest niewidoczne – dzięki temu wygląd Twojego tarasu nie zostanie zniszczony. Serdecznie polecamy takie rozwiązanie niemal wszystkim właścicielom małych psów – to z pewnością świetny pomysł. Jeżeli masz kota i także martwisz się o jego bezpieczeństwo, takie ogrodzenie bez wątpienia także sprawdzi się dobrze w Twoim przypadku (zapraszamy na stronę główną).