Przed miesiącem nabyłam mieszkanko, pierwsze w swoim życiu własne cztery kąty! Ciasne, ale osobiste. W dodatku dokładnie w rynku Krakowa. Nasamprzód pomyślałam, by urządzić je w stylu angielskim, gdyż nie zbyt dobrze się czuję w nowocześnie urządzonych mieszkaniach typu lofty, zimnych i jałowych.

Wypatrzyłam najwspanialsze, najbardziej wzorzyste marszczone rolety w Krakowie – oraz konweniujące kanapy. Jednak pod wpływem książek traktujących o aranżacjach wnętrz zmieniłam

Niewykończony pokój

Autor: Mark Powell
Źródło: http://www.flickr.com

koncept. Tak bardzo spodobał mi się styl znany jako rustykalny! Dość zwykły, wiejski kierunek, a ja uwielbiam drewniane mebelki i posadzki z ługowanego drewna. W kuchni zawisną dużą ilość czosnku i całe pęki ziółek będą się suszyć nad piecem! W oknie zdobyta w okolicznym sklepie w Krakowie roleta – zerknij na Producent rolet Wrocław – rzymska, w drobne wzorki, zakończona czerwoną falbaną, na parapecie pelargonia w tym samym czerwonym kolorze. Posiadam sypialnię na poddaszu, tak więc

Ozdobne wazony do domu

Autor: Paul Ancheta
Źródło: http://www.flickr.com

sufit zostawię bez zmian, z surowego drewna. Ponieważ okna typu dachowego nie można zasłonić firaneczką, użyję w tymże celu wykonanych na zamówienie żaluzji do okien tego typu, drewnianych. Posadzkę w bawialni wyługuję całkiem na biało.

Dostałam od wujaszka – rękodzielnika zajmującego się wytwarzaniem przeróżnych przedmiotów z wikliny – fantastyczny wiklinowy kufer. Będzie jak znalazł do mojej sypialni na poddaszu. W piątek wpadła niespodziewanie moja najdroższa babuleńka. Cóż za cudowności mi przyniosła!

Sypialnia

Autor: Mark Powell
Źródło: http://www.flickr.com

Przepiękne, dziergane na szydełku serwetki, wyszywane podusie, i do tego pyszności za pasteryzowane w słoiczkach: leśne borówki, marynowane podgrzybki, mało iż przepyszne, to jakże ozdobny element będzie to w mojej rustykalnej kuchni.

Na prawdę nie wiedziałam w jaki sposób dziękować babuni. Mamusia z kolei chciała ofiarować mi żaluzje – rzuć okiem na Żaluzje rzymskie Wrocław – jak , które nie były już jej potrzebne. Nie wiedziała, że nie zbyt będą konweniowały do mojego gniazdka, i format też się nie bardzo zgadzał z wymiarem moich okien. Podziękowałam pięknie rodzicielce, po czym pocieszyłam wiadomością, że być może mej zamieszkującej w pobliżu siostry będą doskonałe. W samej rzeczy, odpowiadały idealnie. Siostrzyczka ogromnie się uradowała z podarunku, ponieważ nieomalże wszystkie z okien w jej mieszkaniu wychodzą na południe, a żaluzje pozwalają regulować ilość światła które wpada przez okno. Już wkrótce mieszkanko będzie zupełnie wyposażone.