Oświetlenie diodowe ma nader wielofunkcyjne zastosowania. Światło oparte na technologii stopniowo podbija rynek. Nawet ogólnoświatowe mocarstwa przyznają, że za 10-15 lat diody LED będą z teraźniejszych 5% wynosiły 95% obrotu w branży oświetleniowej.

Diody LED

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Tam, gdzie nie jest konieczna zwiększona natężenie z powodzeniem można zastosować żarówki LED zarówno w środku jak i na zewnątrz. Żarówki LED są w tej chwili w największym stopniu energooszczędnym źródłem światła. Są dziesięć razy więcej energooszczędne od tradycyjnych żarówek, i podwójnie od żarówek energooszczędnych. Żarówki LED są ogromnie mocne na okoliczności pogodowe i wstrząsy, na skutek tego mają szansę być używane w wielu różnych pozycjach.

Światło transmitowane przez żarówki diodowe jest pewne dla oczu i zdrowia. Oprócz tego, diody nie zamęczają wzroku i nie oddziałują negatywnie na nasze samopoczucie, bowiem nie występuje w nich emisja UV i wibracja światła. Żarówki LED praktycznie się nie nagrzewają. Diody LED mają zerową bezwładność na skoki napięcia, które raczej często zdarzają się w krajowej sieci energetycznej, mogą one skutkować ich stałe uszkodzenie, dlatego lampy należy zabezpieczyć specjalnymi niskonapięciowymi zasilaczami.

Będzie Ci potrzebne łącze do www (http://amdk.pl/lozko-200×200)? Zachęcamy w takim razie, żebyś nacisnął tutaj i wtedy przejdziesz do kolejnego tekstu pełnego szczegółów.

Bez tych narzędzi właściwie nie wolno stosować żarówek LED. W dzisiejszych czasach, zamienniki LED produkowane są dla wszystkich popularnych gwintów i trzonków układów oświetleniowych np. żarówki LED E27 (zobacz led e27 w asortymencie

żarówki led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku osiągalne są także żarówki LED wyglądające jak pospolite żarówki. Pojedynczym zastrzeżeniem w użyciach jest wielkość światła jaką zapewniają żarówki LED, które są porównywalne z żarówkami halogenowymi. Znaczy to, że 3W dioda daje tyle światła co 30W żarówka halogenowa. Wartość żarówek diodowych jest współmierna do cen żarówek oszczędzających energię. Z żarówkami LED szczędzisz na prądzie do 90%. Zastąpmy wysłużone żarówki na innowacyjne. Żarówki LED E27 są w większości wypadków używane, dlatego zdołamy je ekspresowo i bez trudu podmienić na ekonomiczne, żarówki LED E27.

Nieziemsko intrygujący artykuł, prawda? Jeżeli też posiadasz takie zdanie, to kliknij tu oraz przeczytaj w witrynie pozostałe informacje.

W ofercie pojawiły się już żarówki z oryginalnymi diodami COB. W chwili obecnej jest to spory wydatek jednak wszystko wskazuje na to, iż będą żarówki LED coraz łatwiej dostępne (przeczytaj tutaj na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *